Tag: urimi

Liberalizimi i vizave – qytetarët nuk iu besojnë deklaratave të krerëve shtetëror

03/05/2019

Urimi i kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, për siç ka hënë ai, ‘liberalizimin e vizave’, nuk ua ka kthyer shpresat shumë qytetarëve që po presin para ... Read More

Presidenti Trump i dërgon mesazh urimi kryeministrit Haradinaj

09/01/2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar mesazh urimi për festat e fundvitit nga Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald ... Read More

Ruçi: Engel, mbrojtësi i çështjes së shqiptarëve të Shqipërisë dhe Kosovës

05/01/2019

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi, i dërgoi sot një mesazh urimi kongresistit Eliot Engel, me rastin e zgjedhjes Kryetar i Komitetit të Çështjeve ... Read More