Tag: ushqimin

Rrëfehet komentatorja e parë shqiptare e sportit: Do refuzoja futbollistët që marrin poza para portës dhe puthin më shumë femra sesa tituj

02/08/2020

Nuk sheh kurrë filma, përveç dokumentarëve, dashuron ushqimin e detin dhe s’ka rivalë.Qeqa Krelani është komentatorja e parë shqiptare në historinë e futbollit shqiptar, e ... Read More

Çfarë ndodh realisht kur një mizë ndalon mbi pjatën tënde?

30/07/2020

Ka dy grupe njerëzish: një që e hedh ushqimin nëse mbi pjatë qëndron një mizë dhe grupi tjetër që vazhdon të hajë se thjesht një ... Read More

Ushqimet e përpunuara që janë të mira për shëndetin tuaj

15/11/2019

Kjo e bën ushqimin tonë më të lehtë të tretet, dhe po ashtu të ndiheni të ngopur për një kohë më të gjatë, transmeton Indeksonline. ... Read More

Ushqimet që asnjëherë nuk duhet t’i pastroni para se t’i gatuani dhe ato që duhet të pastrohen

04/10/2019

Që nga fëmijëria ne jemi mësuar që ta pastrojmë ushqimin para se ta gatuajmë apo edhe ta hamë. Sido që te jetë shumë pak njerëz ... Read More

Për të humbur peshë, italianët bëjnë këtë gjë pasi hanë darkë

19/09/2019

Italianët njihen për ushqimin e shijshëm, por jo dhe aq të shëndetshëm. Ata konsumojnë shumë karbohidrate dhe janë adhurues të verës së kuqe.Megjithatë italianët, në ... Read More

Eliminoni sa më shumë pesticide nga pemët dhe perimet me këto truqe të thjeshta!

28/05/2019

Nëse nuk jeni fatlumë i cili ka kopsht dhe vetë kultivon ushqimin, çfarë duhet të bëni? Në hulumtime të ndryshme me eliminimin e mbetjeve të ... Read More

Etiketat e të ushqyerit, si të dallosh të gabuarat?

31/03/2019

Etiketa e të ushqyerit jep një informacion shumë preciz që lejon të krijosh një ide mbi ushqimin. Zakonisht tregohen vlerat ushqyese për 100 gr produkt ... Read More

Keni vazhdimisht fryrje barku: Pesë shkaqet “tinëzare” që fshihen pas kësaj ndjesie dhe si t’i shmangni ato

12/03/2019

E dini që duke e tepruar me ushqimin ose duke ngrënë shumë shpejt përfundoni me fryrje barku? Por nëse nuk keni bërë asnjërën prej tyre ... Read More

Ushtrimi prej dy minutave rregullon apetitin: Do të humbni peshë me shpejtësi marramendëse!

27/02/2019

Prandaj nuk jeni të detyruar të përkufizoni ushqimin as të mbani dietë Mjeshtrit e Qi-gongut kinez theksojnë që kjo teknikë 100% bllokon ndjenjën e urisë, ... Read More

Shuajeni djegësirën në gojë: Kur ju djeg goja nga gjërat pikante, veproni në këtë mënyrë!

25/02/2019

Truke të dobishme për të gjithë ata të cilët e duan ushqimin pikant dhe djegës Kapsacina, përbërës i specave djegës, është e shëndetshme për trupin ... Read More