Tag: ushtrime

Pastroni barkun tuaj: Pesë ushtrime të cilat nxjerrin helmin nga zorrët

13/10/2019

Nëse keni probleme me zbrazjen e rregullt të zorrëve, këto ushtrime do t’ju ndihmojnë Nëse keni telashe me metabolizëm të ngadalshëm, ndërkaq dhjami grumbullohet rreth ... Read More

15 minuta në ditë për të pasme të formësuara

18/07/2019

Njëkohësisht do të forconi edhe kofshët, ndërkaq me ushtrime të rregullta do të arrini rezultate fantastike. Për të pasur vithe të ngritura dhe të forta ... Read More

15 minuta në ditë për të pasme të formësuar

18/07/2019

Njëkohësisht do të forconi edhe kofshët, ndërkaq me ushtrime të rregullta do të arrini rezultate fantastike. Për të pasur vithe të ngritura dhe të forta ... Read More

Një ushtrim i thjeshtë që mund të ju ndihmojë të keni stomak të sheshtë

10/07/2019

Këto ushtrime të thjeshta, por të efektshme, thuhet se është në gjendje të transformojë trupin tuaj, shkruan Bright Side, transmeton Indeksonline. Bright Side ka krijuar një ... Read More

Samsung Galaxy Fit lansohet më në fund në Shtetet e Bashkuara (Foto)

16/06/2019

Pajisja për ushtrime, Samsung Galaxy Fit ishte paralajmëruar në Mobile World Congress gjatë muajit shkurt, ndërsa dukej se lansimi ishte harruar. Mirëpo, më në fund ... Read More

Dhimbjen e muskujve pas ushtrimeve, largojeni duke ngrënë xhenxhefil

01/06/2019

Shumë njerëz pasi bëjnë ushtrime kanë dhimbje në muskuj.Sipas Helathline, për të larguar dhimbjet në muskuj duhet të përdorni xhenxhefil pasi ndihmon në qetësimin e ... Read More

Befasohuni nga shenja juaj e Horoskopit për sot

26/05/2019

Dashi Të lindurit e kësaj shenje duhet të bëjnë më shumë ushtrime fizike, pasi nuk janë të mira vetëm për shëndetin fizik, por edhe për ... Read More

Humbisni kilet e tëpërta jo me ushtrime, por me majdanoz

21/05/2019

Ndonëse nevoitet regjim në ushqim dhe ushtrime, mund të bëni diçka që të largoni disa kile të tepërta tek barku. Çdo mëngjes pini esëll lëngun ... Read More

Sa shtohen muskujt brenda një muaji ?

13/04/2019

Mund ta ndjeni dëshirën për t’u matur menjëherë pas një jave me ushtrime intensive për të shikuar nëse keni shtuar muskuj, por shanset janë të ... Read More

Ushtrimet e tepërta kardio ua dëmtojnë meshkujve kualitetin e spermës

29/03/2019

Sipas një studimi, teprimi me ushtrime kardio mund të shkaktojë dëme në pjellorinë mashkullore, pasi që, sipas tyre, të qenit shumë i hollë duket se ... Read More

Adoleshentët ikën të tmerruar, kur makina për ushtrime nisi të lëvizte vet (Video)

26/02/2019

Makina për ushtrime që ndodhet në një park në San Miguel de Tucuman i Argjentinës, ka nisur të lëvizte vet, duke i tmerruar adoleshentët që ... Read More

Litarin në duar dhe … kërceni!

26/01/2019

Kardio-ushtrimet janë më efikase se vrapimi Kur keni më së paku kohë në dispozicion për ushtrime, mund të stërvitni me konop, transmeton Telegrafi. Kërcimi me ... Read More