Tag: Vajza

Nuk mori frymë 28 minuta e tani është 14 muajshe, njihuni me historinë rrëqethëse të Evas

11/09/2019

Nëna Alex Kelly ka treguar se si vajza e saj e vogël nuk ka marrë frymë në 28 minutat e para të jetës dhe mrekullisht ... Read More

Dasmat e shtrenjta në Indi, shtetin e kapluar nga varfëria e mjerimi

12/08/2019

Dasma e Isha Ambani, vajza e Mukesh Ambani, indiania më e pasur, me mikun e saj të fëmijërisë Anand Piramal, i cili, ashtu si ajo, ... Read More

Vetëm 21 vjeçare, por ka vizituar afër 200 vende të botës

07/06/2019

 Një rekord i ri botëror. Më 31 maj, vajza nga Kalifornia vizitoi vendin e fundit që i mungonte, Korenë e Veriut. Lexie u bë personi ... Read More

Vajzat nga Shqipëria që u martuan në Kosovë, tregojnë historitë e tyre të dashurisë (Video)

22/05/2019

Shumë vajza nga Shqipëria dashurinë e jetës së tyre e kanë gjetur në Kosovë, duke u bërë kështu nuse kosovare. Historitë e tyre të dashurisë ... Read More

Vjehrra shqiptare tregon se si e priti nusen e djalit nga Japonia dhe jetesën në Shqipëri

16/05/2019

Historitë e shqiptarëve që jetojnë në perëndim dhe janë martuar me vajza të huaja por vajza të martuara me shqiptarë dhe jetojnë në Shqipëri, janë ... Read More

Zhduket dy vajza, njëra në Pejë tjetra në Vushtrri

12/05/2019

Ankuesja femër në Pejë ka raportuar se vajza e saj ka shkuar në shkollë në mëngjes dhe ende nuk është kthyer. E njëjta deklaron se ... Read More

Babë e bijë diplomojnë në të njëjtën ditë, e në të njëjtin fakultet

30/04/2019

Inxhinieri i diplomuar në fushën e bujqësisë, Mehmet Fatih, nga Turqia dhe vajza e tij Fejza Yilldiz, 40-vjeçare, kanë diplomuar në të njëjtën ditë dhe ... Read More

Reperi shqiptar pas ndarjes së Adeles nga burri: Gjithmonë ka qenë vajza e ëndrrave

20/04/2019

Reperi shqiptar pas ndarjes së Adeles nga burri: Gjithmonë ka qenë vajza e ëndrrave Reperi i njohur shqiptar ka habitur me deklaratën pas lajmit për ... Read More

Gruaja lind pesënjakë pas 18 viteve pritje

20/04/2019

Fëmijët, dy vajza dhe tre djem lindën më 17 prill me operacion cezarian dhe si e ëma e tyre e idenfikuar si Uchenna Okeigbo dhe ... Read More

Modelja ‘zebër’ shpreson që në të ardhmen të ketë më shumë vajza si ajo në industrinë e modës

20/04/2019

Modelja ‘zebër’ shpreson që në të ardhmen të ketë më shumë vajza si ajo në industrinë e modës Winnie Harlow në emisionin “Jonathan Ross Show” ... Read More

Fjolla Morina emocionohet nga befasia që pranoi për ditëlindje

15/04/2019

Fjolla Morina është prekur nga befasia që ia bëri vajza, me rastin e ditëlindjes. Fjolla Morina sot feston ditëlindjen, ajo me këtë datë ka mbushur ... Read More

Itali, zbulohet rrjeti i prostitucionit ‘Call Center’, drejtohej nga një shqiptar

13/04/2019

Një megabiznes në shfrytëzimin e prostitucionit mes të cilave vajza, transeksualë dhe shqiptarë është zbuluar nga policia italiane. Një Call Center me bazë në Spanjë ... Read More