Tag: valë

“Përgatituni që tani për dimrin, mund ta rikthej edhe më fuqishëm koronavirusin”

19/07/2020

Një dimër veçanërisht sfidues në Mbretërinë e Bashkuar mund të sjellë një valë të dytë infeksionesh nga koronavirusi, që mund të rezultojë në afro 120 ... Read More

Evropa ashpërson masat në prag të valës së dytë të koronavirusit

17/07/2020

Përballë rritjes së numrit të rasteve me koronavirusin SARS-CoV-2 dhe kërcënimit të një vale të dytë, autoritetet e disa vendeve të Evropës kanë rritur masat ... Read More

Shkencëtarët japin alarmin, ja çfarë po ndodh me ne e jashtëtokësorët

15/06/2020

Kërkimi për ‘shpërthimet e shpeshta’ e të shkurtra të dritës, që krijojnë pulse të rrepta dhe valë radioje, është duke u nxehur çdo ditë e ... Read More

Temperaturat e larta dhe uji i nxehtë po i mbysin peshqit

18/08/2019

Alaska ka qenë e përfshirë nga një valë e të nxehtit gjatë kësaj vere dhe kjo ka bërë që një numër i lartë salmonësh të ... Read More

Tenperaturat e larta dhe uji i nxehtë po i mbysin peshqit

18/08/2019

Alaska ka qenë e përfshirë nga një valë e të nxehtit gjatë kësaj vere dhe kjo ka bërë që një numër i lartë salmonësh të ... Read More

Çfarë është sulmi nga i nxehti, cilat janë simptomat dhe si mund ta parandaloni?

02/07/2019

Një valë e temperaturave të larta, është paralajmëruar ta pushtojë Evropën këtë muaj. Me temperatura të larta mbi 40 gradë, njerëzit janë shumë të rrezikuar ... Read More

Instagrami me përditësime të reja, zhdukë miliona fansa nga profilet e të famshmëve

13/02/2019

Rrjeti social Instagram, është përfshirë së fundmi në një valë polemikash, nën akuzat se ka fshirë një numër të madh profilesh të rreme, pa bërë ... Read More

The Game në albumin e ri flet për marrëdhënie seksuale me Kimin

27/01/2019

The Game ka shktaktuar një valë të re të reagimeve në gjithë skenën amerikane të shoubizit. Reperi nga Coptoni ka paralajmëruar albumin “Born to Rap” ... Read More

Priten shkarkime në Inspektoratin Policor, duke filluar nga kryeshefja

11/01/2019

Një valë shkarkimesh pritet të ndodhin në Inspektoratin Policor të Kosovës (IPK), duke filluar me kryeshefen e këtij e Inspektorati, Miradije Kelmendi. RTV Dukagjini mëson ... Read More