Tag: Valencia

Liga e Kampionëve: Kush me kë mund të takohet?

12/12/2019

Liverpool, Man City, Tottenham, Chelsea, Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid, Valencia, Juventus, Napoli, Atalanta, Bayern Munich, Dortmund, RB Leipzig, Psg dhe Lyon, janë skuadrat që ... Read More

Ndeshje mjaft interesante në natën e sontme në Ligën e Kampionëve

27/11/2019

Ndeshjet më interesante priten të jenë, Barcelona-Dortmund dhe Liverpool-Napoli. Në ora 19:00 do të zhvillohen dy ndeshje, Valencia do të pres në shtëpi Chelsean dhe ... Read More

Lajm i keq për Atleticon, ja sa mungon Joao Felix

21/10/2019

09:18 | 10/21/2019 Atletico Madrid u kthye në stërvitje të dielën pas barazimit 1-1 me Valencia në 'Wanda Metropolitano' të shtunën. Joao Felix, i cili ... Read More

Katër ushqime që iu mbrojnë nga sëmundjet e zemrës

14/09/2019

Foto ilustrim: Juan José Valencia Antía Arteriet janë kanale, të cilat kanë një funksion shumë të rëndësishëm për zemrën, duke e dërguar gjakun me oksigjen ... Read More

Arsenal fiton duelin e parë në gjysmëfinalen kundër Valencia, shkon me avantazh në Spanjë

02/05/2019

Arsenal fiton duelin e parë në gjysmëfinalen kundër Valencia, shkon me avantazh në Spanjë Skuadra e Arsenal ka arritur që të shënojë fitore në ndeshjen ... Read More

Dikur shkatërronte Arsenalin, tani punon si aktor

01/05/2019

Valencia ka kujtime të mira evropiane kundër Arsenalit, teksa dy ekipet përgatitet për t’u takuar sërish në këtë edicion të gjysmëfinaleve të Europa Ligës, edhe ... Read More

Man Utd e do me ngulm yllin e PSG

23/04/2019

Antonio Valencia ka bërë të ditur se ky është sezoni i tij i fundit në fanellën e Manchester United. Antonio Valencia do të largohet nga ... Read More

Valencia jep shenjat që po largohet nga ‘Old Trafford’ pas 10 viteve qëndrim

21/04/2019

Valencia jep shenjat që po largohet nga ‘Old Trafford’ pas 10 viteve qëndrim Antonio Valencia ka kaluar dekadën e fundit me skuadrën e Manchester United, ... Read More

Valencia do të largohet nga Man Utd – Kush do të jetë kapiteni i ardhshëm?

13/04/2019

Kapiteni i Manchester United, Antonio Valencia, po e luan sezonin e tij të fundit në ‘Old Trafford’. Me largimin e tij, Ole Gunnar Solskjaer do ... Read More

Zidane zbulon arsyen e humbjes së Realit nga Valencia

04/04/2019

Zinedine Zidane e ka arsyetuar humbjen e parë të pësuar te Real Madrid nga Valencia si mungesë motivimi nga lojtarët. Real Madrid janë mposhtur 2:1 ... Read More

Valencia 2:1 Real Madrid, notat e lojtarëve

04/04/2019

Valencia ka regjistruar fitore (2-1) kundër Real Madridit në Mestalla, në ndeshjen e xhiros së 30-të në kampionatin spanjoll. Rezultati u zhbllokua në minutën e ... Read More

Valencia lë të kuptohet se do të largohet në verë nga Unitedi

02/03/2019

Antonio Valencia ka lënë të kuptohet se ai pranon se koha e tij te Manchester Unitedi ka përfunduar. Anësori i shpejt ekuadorian ka kontratë të ... Read More