Tag: varet

Ushqimet që iu ndihmojnë shëndetin e dhëmbëve

19/09/2019

Shëndeti i dhëmbëve varet shumë edhe nga ushqimi. Njerëzit që e teprojnë me të ëmblat me gjasë do të përballen me rënien e dhëmbëve. Ata ... Read More

Këto ushqime ndihmojnë shëndetin e dhëmbëve

18/09/2019

Shëndeti i dhëmbëve varet shumë edhe nga ushqimi. Njerëzit që e teprojnë me të ëmblat me gjasë do të përballen me rënien e dhëmbëve.Ata që ... Read More

Çka ndikon në rritjen e produktivitetit në punë

08/09/2019

Produktivitet do të thotë më pak kosto dhe shumë punë e përfitim. Por ai varet nga shumë faktorë. Me disa prej të cilave po ju ... Read More

Sa dhe pse tradhtojnë shenjat e horoskopit

02/07/2019

Prirja për të tradhëtuar varet nga shumë faktorë, por yjet duket se luajnë një rol kyç! Se sa të pabesë jeni, është e shkruar në ... Read More

Ky është pozicioni ideal i gjumit

24/05/2019

A e dini se gjendja juaj fizike dhe mendore, varet nga pozicioni në të cilin flini gjumë. Ekspertët e trupit kanë renditur disa pozicione të ... Read More

Gattuso për paraqitjet e mira të Milanit: Meritat i ka gjithë skuadra, jo vetëm Piatek dhe Paqueta

26/02/2019

Trajneri i Milanit, Gennaro Gattuso, ka thënë se suksesi i skuadrës nuk varet vetëm nga Lucas Paqueta dhe Krzysztof Piatek. Dy të ardhurit e janarit ... Read More

Marotta: E ardhmja e Spallettit nuk varet nga ndeshja me Parman

04/02/2019

Drejtori i ri i Interit, Giuseppe Marotta mohon se puna e Luciano Spallettit do të varet nga rezultati kundër Parmas. Nerazzurrët po rrëshqasin poshtë renditjes ... Read More

Shtatë gjëra të cilat i trashëgojmë nga babai

21/01/2019

Ka rezultuar që gjenetika nuk ndikon vetëm në ngjyrën e syve dhe në ndërtimin e trupit, por nga ajo varet edhe sa jemi të gatshëm ... Read More

Në rast se iu ka ikur, Aduriz shënoi ndaj Valladolidit një nga penalltitë më të bukura që mund të keni parë ndonjëherë

23/12/2018

Në rast se fati i juaj apo skuadrës tuaj varet nga një penallti, atëherë Aritz Aduriz personi që duhet t’ia besoni njëmbëdhjetëmetërshin. Këtë veterani spanjolli ... Read More

QKSS: Kosova nuk ka perspektivë të qartë euroatlantike

17/12/2018

​Politika e jashtme e Kosovës varet plotësisht nga rezultatet e dialogut me Serbinë. Serbët kanë listuar Kosovën si fitimtare të dialogut, ndërsa shqiptarët Serbinë. Kështu ... Read More

James dëshiron të kthehet te Reali

21/11/2018

James Rodriguez dëshiron të kthehet te Real Madridi në verën e ardhshme, mirëpo kjo do të varet nga vendimi i Bayern Munichut për shfrytëzimin apo ... Read More

Mosha e pubertetit të djemve varet nga nëna

17/10/2018

Bazuar në një studim të publikuar nga “Human Reproducion”, puberteti i djemve varet nga nënat. Në studim u shqyrtuan gati 16 mijë gra dhe fëmijë ... Read More