Tag: vazhdimin

Veseli: Formimi i Tribunalit nuk ka të bëjë me Gjykatën Speciale, Kosova ka shumë dëshmi për gjenocidin serb

20/05/2019

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli në vazhdimin e seancës plenare të 16 majit, për themelimin e Tribunalit për krimet serbe në Kosovë, ka thënë se ... Read More

Dani Alves transferohet në Premierligë

18/05/2019

12:39 | 18 Maj 2019 12:39 | 18 Maj 2019 Dani Alves ka refuzuar vazhdimin e kontratës me Paris Saint Germian, me shpresën që do ... Read More

Bogujevci: Familjarët kërkuan largimin e fotografisë ku shihet një grua duke u dhunuar nga forcat serbe

16/05/2019

Deputetja e LVV-së, Saranda Bogujevci në vazhdimin e seancës së Kuvendit të Kosovës për Tribunalin e krimeve serbe, ka bërë apel për mediat që të ... Read More

Përpjekjet e Gjermanisë dhe Francës për ta vënë në binarë dialogun Kosovë-Serbi

01/05/2019

Shumë nisma e thirrje ndërkombëtare për vazhdimin e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë deri më tani nuk kanë bindur Prishtinën dhe Beogradin që të kthehen ... Read More

Arrihet marrëveshja, Oblak vazhdon kontratën në Atletico Madrid

08/04/2019

Jan Oblak ka arritur marrëveshje për vazhdimin e kontratës në Atletico Madrid. Jan Oblak do të nënshkruajë kontratë të re në Atletico Madrid. Portieri do ... Read More

ZYRTARE: Mandzukic vazhdon kontratën me Juventusin

04/04/2019

Juventus dhe Mario Mandzukic kanë arritur marrëveshje për vazhdimin e kontratës, me kroatin që do të mbetet në Torino deri në vitin 2021. Karriera e ... Read More

Në rast të largimit nga Reali, Varane do të bëhet mbrojtësi më i shtrenjtë në histori

19/03/2019

Raphael Varane e ka vënë në dyshim vazhdimin e karrierës te Real Madridi, mirëpo klubi që dëshiron ta blejë atë duhet ta thyejë rekordin transferues ... Read More

Milanin dhe Suson e ndajnë vetëm një milion euro për kontratën e re

07/03/2019

Kuqezinjtë dëshirojnë t’i blindojnë yjet e ekipit me vazhdimin e kontratave dhe ndryshimin e klauzolave të largimit. Milan thuhet se është një milion euro larg ... Read More

Llullaku shënon gol të bukur në fitoren e Astras, feston me shqiponjë

05/03/2019

Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare, Azdren Llullaku po vazhdimin shkëlqimin dhe golat në kampionatin rumun me skuadrën e tij Astra Giurgiu. Astra Giurgiu ka fituar me ... Read More

​Sot vazhdimi i seancës, në rend dite 47 pika të mbetura nga seancat e kaluara

28/02/2019

Kuvendi i Republikës së Kosovës sot në orën 10:00 do të mbajë vazhdimin e seancës plenare. Në këtë seancë janë paraparë të shqyrtohen një sërë ... Read More

Sonte mblidhet Komiteti Ekzekutiv i LSDM-së

12/02/2019

12 Shkurt 2019 / 13:02 LSDM ka thirrur vazhdimin e mbledhjes së Komitetit Ekzekutiv. Në rend dite, përveç zgjedhjeve presidenciale janë edhe pikat për zgjedhjet ... Read More

Pas 40 vjetëve, po vjen vazhdimi i filmit “Screaming”

04/02/2019

Një lajm i shkëlqyer për fansat e romanit të Steven Kingit – vazhdimin e filmit “Screaming” do të arrin në muajin nëntor në kinematë botërore. ... Read More