Tag: vazhdimisht

Recetë krejtësisht natyrale: Largojeni përgjithmonë dhimbjen e shpinës dhe këmbëve

15/10/2019

A dëshironi ta harroni dhimbjen që e keni në shpinë?A jeni në mesin e atyre personave që vazhdimisht ka probleme me shpinë apo këmbë? Rutina ... Read More

Jemi në stinën e mollës, këto janë përfitimet shëndetësore që i merrni nga ky frut

04/10/2019

Molla konsiderohet si një nga frytet më të kultivuara dhe më të konsumuara në botë dhe vazhdimisht është thirrur si një frut magjik. Mollat janë ... Read More

Disa simptoma që nuk duhet t’i injoroni asnjëherë

31/07/2019

Injured runner girl is sitting on the city stairs A ndjeheni vazhdimisht të dobët dhe të lodhur? Kjo zakonisht ndjeket me ënjte të duarve dhe ... Read More

Këto janë shenjat që tregojnë se jeni prekur nga sëmundja e mëlçisë

19/07/2019

Mëlçia është organ që vazhdimisht nxjerr toksina, filtron gjakun nga zorrët dhe trajton lëndë ushqyese.Ndodhë shpesh që mund të keni probleme në këtë organ të ... Read More

Lajm i mirë për ata që gjithmonë kanë të ftohtë

11/07/2019

Njerëzit të cilët vazhdimisht e ndjejnë të ftohtin ndoshta “do të buzëqeshin më së ëmbli”, sepse janë “të destinuar” të jetojnë jetë të gjatë. Hulumtuesit ... Read More

Alarm nga mjekët: Kurrë mos e bëni këto 8 gjëra me stomakun bosh! Mund të vdisni

08/07/2019

 Vazhdimisht dëgjojmë shprehjen se ne jemi ajo çka hamë, por jo të gjithë i kushtojmë të njëjtën rëndësi ushqimit. Jeta e mbushur me angazhime të ... Read More

Keni shkuar në palestër dhe nuk keni humbur peshë?- ja pse

21/06/2019

A keni duke shkuar në palestër vazhdimisht dhe ende nuk keni vërejtur humbje të peshës? Ekspertët thonë se kjo mund të ndodhë për shkak të ... Read More

Të dashurat gjaknxehta i bëjnë meshkujt më të shëndetshëm

24/05/2019

Nëse i dashuri juaj është ankuar se jeni shumë temperamente dhe ju kërkon vazhdimisht të qetësoheni, atëherë më nuk keni nevojë të brengoseni për këtë. ... Read More

A e dini pse flamuri amerikan është i vendosur mbrapsht në uniforma të ushtrisë

07/05/2019

Sipas videos së publikuar më poshtë, shumë njerëz vazhdimisht pyesin se pse flamuri amerikan është i kthyer mbrapsht në uniformat e ushtrisë. E sipas Marshall, ... Read More

Selena Gomez fotografohet me një mashkull misterioz

07/05/2019

15:15 | 7 Maj 2019 15:15 | 7 Maj 2019 Selena Gomez prej ndarjes nga Justin Bieber komentohet vazhdimisht për jetën private. Selena Gomez gjatë ... Read More

Intimiteti është sekreti për një gjumë më të mirë

03/05/2019

Ne vazhdimisht jemi duke kërkuar për mënyra se si të bëjmë gjumë më të mirë. Duke filluar nga shmangia e pajisjeve elektronike, dietat e mira ... Read More

Qentë endacak, ende paraqesin rrezik për qytetarët (Video)

23/04/2019

Qentë endacak vazhdimisht janë duke paraqitur rrezik për qytetarët në vend. Lexuesit e Telegrafit kohë pas kohe dërgojnë video ku shihen dhjetëra qenë endacak, të ... Read More