Tag: vazhdojë

Twitter heq më shumë se gjysmën e postimeve abuzive

25/10/2019

Kjo gjë do të vazhdojë në mënyrë automatike. Këtë e ka konfirmuar CEO i Twitter, Jack Dorsey përmes një raporti. 38% të përmbajtjes abuzive u ... Read More

‘Konsumoni mish të kuq, nuk ka rrezik për shëndetin’

01/10/2019

Shumica e njerëzve në mbarë botën, mund të vazhdojë të konsumojë pa frikë mish të kuq, njësoj siç bëjnë 3-4 herë në javë pjesa më ... Read More

Mësoni 16 shtetet ku prostitucioni është i ligjshëm!

31/07/2019

Prostitucioni ekzistonte, ekziston dhe do të vazhdojë të ekzistojë, pavarësisht ndalimeve ligjore, kufizimeve, apo edhe statuseve të ligjshme në disa vende, për shkak të arsyeve ... Read More

Pochettino, trajner i skuadrës më të madhe italiane

11/05/2019

8:48 | 11 Maj 2019 08:48 | 11 Maj 2019 Mauricio Pochettino shumë lehtë karrierën mund ta vazhdojë në Serie A, nëse vendos të largohet ... Read More

Robben plot buzëqeshje, gjen klubin e ri

09/05/2019

12:42 | 9 Maj 2019 12:42 | 9 Maj 2019 Arjen Robben do ta vazhdojë karrierën në futbollin evropian. Arjen Robben ka filluar të marrë ... Read More

KFOR-i zëvendëson shenjat përgjatë vijës kufitare

07/05/2019

Në ditët në vijim, KFOR-i do të vazhdojë t’i zëvendësojë shenjat ekzistuese përgjatë vijës së kufirit administrativ. Në njoftimin e bërë nga KFOR-i, thuhet se  ... Read More

NBA: Dy super ndeshje do të luhen sonte në kuadër të ‘Play Off’

07/05/2019

23:55 | 6 Maj 2019 23:55 | 6 Maj 2019 Faza më interesante e sezonit në NBA, ajo e ‘Play Off’, do të vazhdojë sot ... Read More

Ja kur do të vendos Alexis Sanchez për të ardhmen e tij

27/04/2019

Ylli i Manchester United, Alexis Sanchez, nuk dihet nëse do të vazhdojë karrierën e tij tek skuadra nga ‘Old Trafford’. Kiliani nuk ka arritur asnjëherë ... Read More

Spalletti apo Conte, shikojeni se cili do të jetë në stolin e Interit

25/04/2019

Inter do të vendos në fund të këtij sezoni nëse do të vazhdojë me Luciano Spallettin apo do ta transferojë Antonio Conten. Inter është para ... Read More

Plani maestral i Juventusit: Guardiola do ‘zbarkojë’ në Allianz Stadium

24/04/2019

Juventus është ende para dilemës së a duhet të vazhdojë me Maxi Allegrin edhe në sezonin e ri apo jo. Juventus fitoi titullin e tetë ... Read More

Kuvendi vazhdon seancën plenare të hënën

12/04/2019

Kuvendi i Kosovës do të vazhdojë seancën plenare ditën e hënë, ora 10:00, transmeton Telegrafi. Një pjesë e seancës është paraparë votimi i  disa projektligjeve, ... Read More

Ritmi i shpejtë i ratifikimit të Protokollit, pritet të përfundojë deri në fund të vitit

05/04/2019

S A 2019-04-05T21:35:44+02:00 A mund të vazhdojë ky ritëm i shpejtë i ratifikimit të protokollit aderues dhe të përfundojë diku para fundit të këtij viti? ... Read More