Tag: vazhdojnë

Kjo pije pastron mushkëritë më shpejt se çdo gjë tjetër

30/07/2020

Të gjithë janë të njohur me rreziqet që vijnë nga pirja e duhanit, e sërisht vazhdojnë të tymosin duke pretenduar se ajo cigare i qetëson. ... Read More

LG G9 mund të vijë me katër kamera dhe prizë kufjesh

05/01/2020

Ndoshta LG nuk është aq i famshëm në botën e smartphone-ve siç ishte dikur, por ata vazhdojnë të ofrojnë pajisje të mira. Ata kanë dhënë ... Read More

Zbulimi tronditës, trupat e njerëzve vazhdojnë të lëvizin deri në një vit pas vdekjes

14/09/2019

Një studim ri ka dalë në një përfundim frikësues : trupat e të vdekurve vazhdojnë të lëvizin deri në një vit pasi kanë ndërruar jetë. ... Read More

“Të gjithë lojtarët me ngjyrë të largohen nga Serie A”

04/09/2019

20:27 | 09/04/2019 Futbollistët me ngjyrë në Serie A vazhdojnë të jenë cak i tifozëve të futbollit në stadiume, në ofendime racore. I fundit që ... Read More

Pacientet u besojnë standardeve dhe mjekësisë në Kosovë

09/08/2019

Pacientet vazhdojnë të besojnë në standardet dhe mjekësinë e klinikave në Kosovë.Rast për të dëshmuar një gjë të tillë është Klinika Amerikane “Dr. Behar Kusari”, ... Read More

Ermal Krasniqi prezantohet te Ballkani

07/08/2019

13:08 | 08/07/2019 Klubet kosovare po vazhdojnë të përforcojnë radhët e tyre para fillimit të sezonit të ri të Superligës së Kosovës në futboll. Një ... Read More

Nëse konsumoni kështu mish të kuq dhe jetoni më gjatë

14/06/2019

Studime të shumta vazhdojnë të sugjerojë se konsumimi i tepërt i mishit të kuq – si proshutë dhe suxhuk – lidhet me problemet shëndetësore.Një studim ... Read More

Me Sarrin te Juventus vjen edhe Romagnoli

04/06/2019

22:18 | 4 Qershor 2019 22:18 | 4 Qershor 2019 Mediat italiane vazhdojnë të raportojnë për planet e Maurizio Sarrit, në rast se angazhohet në ... Read More

Sondazhet serbe: Shumica e qytetarëve në Serbi mendojnë se pushteti aktual do ta njohë Kosovën

19/05/2019

Mediat në Serbi vazhdojnë me sondazhe, përmes së cilave po hulumtojnë opinionin publik lidhur me çështjen e Kosovës dhe njohjen e Republikës së Kosovës nga ... Read More

Familja e Rita Orës bëhen me shtëpi në Prishtinë

05/05/2019

21:36 | 5 Maj 2019 21:36 | 5 Maj 2019 Familja Ora vazhdojnë të jenë të lidhur me Prishtinën. Besnik Sahatciu  babai i artistes së ... Read More

S’ka pikë kthese për vizat

02/05/2019

Qytetarët e Kosovës do të vazhdojnë të presin edhe më tej për heqje të vizave. As gjatë Samitit të Berlinit shtetet e BE-së nuk dhanë ... Read More

Kosnett: Serbët të qëndrojnë në Kosovë dhe të kontribuojnë në të ardhmen e saj

01/05/2019

Ambasadori amerikan, Philip Kosnett, ka theksuar se serbët duhet të vazhdojnë të qëndrojnë në Kosovë dhe bashkë më komunitetet e tjera të punojnë në paqe. ... Read More