Tag: vazhdueshëm

Frutat arrorë e zvogëlojnë rrezikun nga sulmi në zemër

31/08/2019

Sipas një studimi shkencor, konsumimi i vazhdueshëm i frutave arrorë pa kripë të shtuar, siç janë arrat dhe fëstëkët, e zvogëlon në masë të konsiderueshme ... Read More

Veprimet që duhet bërë për të shmangur rrudhat

22/08/2019

Fytyra ka nevojë për kujdes të vazhdueshëm që të ruajë elasticitetin, sidomos pas moshës 25 vjeç kur fillojnë të shfaqen edhe rrudhat e para, pasi ... Read More

Ndiheni të stresuar? Këto vitamina ju largojnë këtë ndjesi

31/07/2019

Shqetësimet e shumta në jetën e përditshme shpesh herë na bëjnë të kalojmë stres të vazhdueshëm. Ky stres na ndikon në aktivitetet që bëjmë, në ... Read More

Ushqimet që përmirësojnë shikimin

10/07/2019

Shumë njerëz përballen me probleme me shikimin.Kontakti i vazhdueshëm me kompjuterë, celularë dhe teknologjinë në përgjithësi ka bërë që numri i personave që kanë probleme ... Read More

Këto janë ushqimet që e përmirësojnë shikimin

10/07/2019

Shumë njerëz përballen me probleme me shikimin. Kontakti i vazhdueshëm me kompjuterë, celularë dhe teknologjinë në përgjithësi ka bërë që numri i personave që kanë ... Read More

Kërkohet vendosja e drejtësisë së vonuar në Kosovë

04/05/2019

Ish presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga thotë se angazhimi i vazhdueshëm amerikan është i domosdoshme në Kosovë dhe mbarë rajonin për të vendosur drejtësinë e ... Read More

Nga Beyonce te Elvis Presley – dukja e 20 të famshmëve në fëmijërinë e tyre

15/12/2018

Publikimi i vazhdueshëm i fotografive nga të famshmit në internet dhe në rrjetet sociale, na bën të harrojmë se ata jo gjithmonë kanë qenë të ... Read More

Qytetarët bllokohen në një udhëkryq në qendër të Prishtinës, nuk dinë nga t’ia mbajnë nga qentë endacakë (Video)

09/11/2018

Qentë endacakë po vazhdojnë të jenë rrezik i vazhdueshëm për qytetarët e Prishtinës. Një lexues i Telegrafit ka dërguar një video ku shihen dy qytetarë ... Read More

Nuk ndalet Eminem, tjetër ‘diss’ ndaj Machine Gun Kelly

14/09/2018

Eminemi nuk po heq dorë nga ngacmimi i vazhdueshëm ndaj Machine Gun Kelly. Reperi, emri i vërtetë i të cilit është Marshall Mathers, të premten ... Read More

Shenjat që tregojnë se martesa është në telashe

30/04/2018

Martesa kërkon përkushtim të vazhdueshëm, kompromis dhe duhet të keni parasysh se çdo çift ballafaqohet me probleme, sepse jeta nuk është ashtu siç keni menduar ... Read More