Tag: vazhdueshme

5 ushtrime të thjeshta për këmbë më të dobëta dhe të drejta

20/10/2019

Ne të gjithë jemi në një betejë të vazhdueshme për të formësuar një trup sa më të përkryer që është e mundur.Nganjëherë është e vështirë ... Read More

Mbi 1,000 raste me fruth në Zelandën e Re

05/09/2019

Përhapja e vazhdueshme e fruthit në Zelandën e Re arriti majat me mbi 1,000 raste të konfirmuara.Ministria e Shëndetësisë e këtij vendi tha se 1,051 ... Read More

A ju bien flokët? Ju mund të keni këto probleme me shëndetin

09/08/2019

Nëse jeni duke përjetuar rënie të flokëve të vazhdueshme apo probleme të tjera më floket, atëherë ju mund të keni disa probleme me shëndetin.Disa nga ... Read More

A janë duke ju rënë flokët? Ju mund të keni këto probleme shëndetësore

02/08/2019

Nëse jeni duke përjetuar rënie të flokëve të vazhdueshme ao robleme të tjera më floket, atëherë ju mund të kni disa probleme me shëndetin.Disa nga ... Read More

Si të mos shëndosheni pas të 40-ve

21/07/2019

Çrregullime hormonale, plakje, dieta te vazhdueshme. Pasi kalon mosha 40 vjeçare kilogramët bëhen gjithnjë e më të vështirë për t’u rrëzuar. Ja çfarë duhet të ... Read More

Këto ushqime mund të jenë shkaku që ju keni probleme me pagjumësi

01/07/2019

Nëse jeni një nga ata persona që kanë probleme të vazhdueshme me pagjumësinë, atëherë fajin mund ta kenë disa ushqime dhe pije të caktuara.Mungesa e ... Read More

240 mijë turistë vizituan Shqipërinë gjatë muajit mars 2019

12/05/2019

Përkundër paralajmërimeve të vazhdueshme të qeverisë se protestat e nisura në muajin shkurt nga opozita, do të ndikonin në imazhin e Shqipërisë dhe në numrin ... Read More

​​Policia vë në shënjestër shoferët që nuk respektojnë semaforin, 150 euro gjobë, 3 muaj ndalim vozitje e 3 pikë negative

25/04/2019

Policia e Kosovës po vijon me aktivitete, që kanë për qëllim ngritjen e vazhdueshme të sigurisë në trafikun rrugor si dhe uljen e aksidenteve. Njësitë ... Read More

Tensioni i lartë i gjakut është një paralajmërim

20/04/2019

Simptomat e tensionit të lartë të gjakut mund të përfshijnë dhëmbje koke të vazhdueshme, dhimbje në krahërorë dhe gjaku në urinën e juaj. Por mund ... Read More

Alves i nervozuar me PSG: Dua të më dëgjojnë më shumë

11/04/2019

Dani Alves është shprehur shumë i nervozuar me dështimet e vazhdueshme të Paris Saint Germain. Ylli i kampionëve të Ligue 1 ka thënë se do ... Read More

Kërkohet seancë e jashtëzakonshme për të diskutuar ikjen e qytetarëve nga Kosova

10/04/2019

Ikja e vazhdueshme e qytetarëve nga Kosova ka bërë që deputetë të opozitës dhe disa deputetë të tjerë të partive në pushtet, të kërkojnë seancë ... Read More

Let’s Do It reagon kundër djegies së pyjeve dhe arave, institucionet përgjegjëse të marrin masa

31/03/2019

Let’s Do It përmes një reagimi shpreh shqetësimin për djegien e vazhdueshme të pyjeve, arave dhe hapësira të tjera në qytete të ndryshme të Kosovës. ... Read More