Tag: vdekjen

Pësoi atak kardiak gjatë seksit, kompania shpallet fajtore për vdekjen e punonjësit

20/09/2019

Foto ilustrim Një kompani franceze është shpallur përgjegjëse për vdekjen e një punonjësi i cili pësoi atak kardiak ndërsa po kryente marrëdhënie seksuale me një të huaj ... Read More

E bëjmë të gjithë! Ky është veprimi që vret më shumë se kanceri

07/09/2019

Më shumë se kanceri dhe sëmundjet kardiovaskulare, njerëzit rrezikojnë vdekjen prej mënyrës së keqe të ngrënies. Është kjo ajo që thotë një studim i “Global ... Read More

Familja e punëtorit, i cili vdiq dje në Mitrovicë, ia fal gjakun familjes Hajrizi

23/04/2019

Familja Behrami ia ka falur gjakun familjes Hajrizi për vdekjen e djalit të tyre, Visarit, gjatë shembjes së një pjese të ish-hotel “Adriatiku”. Visar Behrami ... Read More

Reperi shqiptar i pikëlluar për vdekjen e Nipsey Hussle: Ende nuk mund ta besoj

12/04/2019

Reperi shqiptar i pikëlluar për vdekjen e Nipsey Hussle: Ende nuk mund ta besoj Vrasja e Nipsey Hussle ka tronditur publikun. Nipsey Hussle u vra ... Read More

Prokuroria konfirmon vdekjen e Biljana Beliçanec-Aleksiç

07/04/2019

Alsat 2019-04-07T10:34:44+02:00 Prokuroria Themelore Publike ka dërguar njoftim ku konfirmon vdekjen e aktores dhe ish-kryetares së komunës së Kisella Vodës, Biljana Beliçanec-Aleksiç. Prokuroria konfirmon se ... Read More

Thaçi: Vdekja e veteranës Fetnete Ramosaj është humbje e madhe

05/04/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka ngushëlluar familjen Ramosaj për vdekjen e Fetnete Ramosaj. Thaçi në llogarinë e tij në Facebook, ka shkruar se vdekja ... Read More

Veseli: Rifat Bejtën do ta mbajmë në mendje gjithmonë si njeri të vlerave dhe përkushtimit atdhetar

02/04/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli shprehu pikëllimin e tij për vdekjen e mësuesit dhe veteranit të UCK-së nga Prekazi, Rifat Bejta. Veseli në ... Read More

Vrasja e 7-vjeçarit, Thaçi: Jemi të tronditur

22/03/2019

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e 7-vjeçarit në Bazel. Thaçi, duke e quajtur ngjarjen vrasje makabre, tha se e ka ... Read More

Katër të vdekur në dy aksidente të ndara, Haradinaj bën apel për kujdes në trafik

16/03/2019

Katër persona kanë gjetur vdekjen sot në dy aksidente të ndara. Tre kanë vdekur nga një aksident që ka ndodhur në Duhël të Suharekës ndërsa ... Read More

Thaçi ngushëllon familjen Buja për vdekjen e ish-eprorit të UÇK-së

11/03/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka ngushëlluar familjen Buja për vdekjen e ish-eprorit të UÇK-së, Bislim Buja. Në një status në rrjetin social Facebook, Thaçi ... Read More

PSD fajëson shtetin për vdekjen e të riut nga Mushtishti

26/02/2019

Partia Socialdemokrate ka reaguar lidhur me vdekjen e të riut Krenar Jemini në vendin e tij të punës. PSD përmes një komunikate për media, ka ... Read More

Byqyti për Idriz Ajetin: Humbëm një nga emrat më të mëdhenj të arsimit dhe të shkencës

13/02/2019

Ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi ka dërguar telegram ngushëllimi për vdekjen e akademik Idriz Ajeti. Bytyqi ka theksuar se Kosova humbi një nga emrat më ... Read More