Tag: vdekjes

Hulumtim: Një në dhjetë persona kanë përjetuar përvoja ‘afër vdekjes’

30/06/2019

Një në dhjetë persona pretendojnë se kanë përjetuar përvoja “pranë vdekjes”, sugjeron një hulumtim i realizuar së fundmi.Në një studim prej më shumë se një ... Read More

Fakte që shtangin: Po, ka një jetë pas vdekjes, por ajo zgjat vetëm disa minuta

11/05/2019

Pas vdekjes së trurit gjithçka përfundon. Vetëdija është zhdukur dhe njeriu nuk ndjen asgjë. Por a është kjo e vërtetë? FOCUS Online paraqet katër fakte ... Read More

Grabitja në Rinas, ekspertiza mjekoligjore konfirmon: Viktima në Tapizë është Admir Murataj

03/05/2019

Ekspertiza mjeko-ligjore ka dorëzuar aktin e vdekjes së Admir Murataj në Prokurori. Sipas ekspertizës, Murataj është vrarë nga një plumb dhe se gjurmët e gishtave ... Read More

PSD: Edhe një punëtor i vdekur, shteti askund

24/04/2019

Partia Socialdemokrate, nëpërmjet një komunikate dërguar mediave ka reaguar pas vdekjes së punëtorit Valon Behrami, 27-vjeçar, i cili humbi jetën tragjikisht nga shembja e ish-hotelit ... Read More

Nëse nuk hani mëngjes ka më shumë shanca të prekeni nga sëmundje të zemrës

24/04/2019

Ngrënia e mëngjesit lidhet me rrezikun e vdekjes së hershme nga sëmundjet kardiovaskulare, sipas një studimi të ri. Në këtë studim ishin llogaritur shumë parametra ... Read More

Mustafa ngushëllon për vdekjen e Idriz Gërvallës

24/04/2019

Me rastin e vdekjes së veprimtarit Idriz Gërvalla, Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka dërguar telegram ngushëllimi. Telegram ngushëllimi i Mustafës: “Me pikëllim morra lajmin ... Read More

Nënkryetari i Mitrovicës: Punimet në hotelin Adriatik pa leje të komunës

23/04/2019

Pas vdekjes së të riut nga Mitrovica nën gërmadhat e hotelit të shembur Adriatik, nënkryetari i komunës Faruk Mujka ka thënë se është themeluar një ... Read More

FFK me njoftim të rëndësishëm para njëvjetorit të vdekjes së Fadil Vokrrit

23/04/2019

FFK me njoftim të rëndësishëm para njëvjetorit të vdekjes së Fadil Vokrrit Komiteti Ekzekutiv i FFK-së sot mbajti mbledhjen e vet të radhës nën drejtimin ... Read More

Dedikimi emocional i këngëtarit të njohur pas vdekjes së motrës në moshë të re 

22/04/2019

Dedikimi emocional i këngëtarit të njohur pas vdekjes së motrës në moshë të re  Këngëtari i njohur po mundohet ta marrë veten pas vdekjes së ... Read More

Linkin Park me plane për rikthim

21/04/2019

“Linkin Park” po mendojnë të rikthehen me muzikë të re, pas vdekjes së Chester Bennington. Grupi rok amerikan bëri një pushim të zgjatur pasi lideri ... Read More

Cardiff dhe Nantes e vazhdojnë turpin rreth pagesës së Sala

16/04/2019

Edhe pas vdekjes së Emiliano Sala, po vazhdon debati i ashpër në mes të Cardiffit dhe Nantes rreth pagesës së transferimit. Nantes e ka dërguar ... Read More

“14 vjet pa prezencën tënde”, Bim Bimma me dedikim prekës

07/04/2019

Bim Bimma ka kujtuar babain e ndjerë me rastin e 14 vjetorit të vdekjes së tij. Bim Bimma përmes një videoje në Instagram, i ka ... Read More