Tag: veçantë

Gold AG me urim të veçantë për Halil Kastratin me rastin e ditëlindjes së tij 

17/04/2019

Gold AG me urim të veçantë për Halil Kastratin me rastin e ditëlindjes së tij  Halil Kastrati sot ka ditëlindjen. Hoxha dhe humanisti, Halil Kastrati, ... Read More

Kuvendi inicion rezolutë për krimet serbe në Kosovë

15/04/2019

Kuvendi i Kosovës ka votuar mocionin për formimin e Komisionit të veçantë për të dënuar krimin dhe gjenocidin serb në Kosovë. Themelimin e këtij komisionin ... Read More

Dafina Zeqiri sot feston ditëlindjen, kaq vjeçe u bë

14/04/2019

Dita e sotme është shumë e veçantë për Dafina Zeqirin. Dafina Zeqiri me këtë datë feston ditëlindjen dhe mbush plot 30 vjet jetë, shkruan lajmi.net. ... Read More

8 Motrat Mustafa arrijnë suksesin e parë me këngën “Çika e nanës”

14/04/2019

Motrat Mustafa dy ditë më parë publikuan projektin e veçantë dedikuar nënës. Kësaj radhe në këtë këngë erdhën 8 motrat bashkë me nënën, madje kjo ... Read More

20 vjet nga rënia e 28 dëshmorëve dhe 32 martirëve në Kaçanik

09/04/2019

9 prilli është një ditë e veçantë, e cila sjellë në kujtesë betejën heroike të Kaçanikut, të cilën Brigada 162 “Agim Bajrami’ e shkroi me ... Read More

Remzie Osmani me bashkëshortin me respekt të veçantë për gratë e dëshmorëve

09/04/2019

Remzie Osmani me bashkëshortin me respekt të veçantë për gratë e dëshmorëve Remzie Osmani me bashkëshortin e saj kanë treguar respekt të veçantë për gratë ... Read More

Fitorja ndaj Atletico ka rëndësi të veçantë për Messin i cili shkruan historinë sonte

06/04/2019

Fitorja ndaj Atletico ka rëndësi të veçantë për Messin i cili shkruan historinë sonte Me fitoren e radhës, Lionel Messik a thyer një tjetër rekord, ... Read More

Haradinaj: Kosova e përkushtuar për raporte të mira ndërfqinjësore

02/04/2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, takoi sot Emisaren e Veçantë për Ballkanin Perëndimor nga Ministria e Jashtme e Çekisë, Janina Hrebickova, me të ... Read More

Hoxhaj: Mbështetja e BE-së, kyçe për përmbylljen e suksesshme të dialogut

01/04/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka pritur sot në takim zyrtar emisaren e veçantë për Ballkanin Perëndimor nga Ministria e Jashtme e Çekisë, Janina Hrebickova, ... Read More

Luljeta Selimi mban 18 qenë në shtëpinë e saj (Video)

29/03/2019

Luljeta Selimi ka një dashuri të veçantë për kafshët shtëpiake. Si fëmijë kishte një dashuri të veçante për qentë. Ndërsa tani ajo ka arritur t’i ... Read More

“Blick.ch”: Si ekipi kombëtar i Kosovës e bëri për vete një vend të tërë me magjinë e tij!

28/03/2019

“Blick.ch” i ka kushtuar një artikull të veçantë Kombëtares së Kosovës pas nisjes së kualifikimeve për herë të parë në histori për Kampionatin Evropian “Euro ... Read More

ESPN: Çka tani për Kosovën?

28/03/2019

Televizioni amerikan i sportit, ESPN, e ka publikuar një artikull të veçantë për Kombëtaren e Kosovës në versionin e saj online, të cilin mund ta ... Read More