Tag: veçanti

Dhjami i tepërt rreth belit nënkupton se keni madhësi më të vogël të trurit

11/01/2019

Bel i gjerë, tru i vogël? Nëse jeni të trashë, në veçanti në pjesën e mesit të trupit, atëherë ka shumë mundësi që veçse e ... Read More

Fox News: Trump po kërkon marrëveshje paqeje mes Kosovës dhe Serbisë

07/01/2019

Media amerikane “Fox News” i ka kushtuar një artikull Kosovës, në veçanti bisedimeve që janë duke u zhvilluar mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel. Administrata ... Read More

‘Frika nga birra’ është diçka e vërtetë dhe shkenca e ka dëshmuar këtë

20/12/2018

Është sezoni festiv i fundvitit dhe, në veçanti pas natës së Vitit të Ri, shumica e njerëzve zgjohen nga gjumi me një pyetje të vetme ... Read More

LDK edhe në Zvicër kërkon mobilizim më të madh partiak

04/11/2018

Mërgimtarët në përgjithësi dhe ata të Zvicrës në veçanti, kanë rol të madh dhe të rëndësishëm në fitoren e radhës të LDK-së. Kështu u tha në ... Read More

Brenda hoteleve ku gjithçka është e ndërtuar nga akulli (Foto)

25/10/2018

Malet janë vendet e preferuara për shumëkënd gjatë dimrit, e në veçanti për ata që dëshirojnë të shijojnë në maksimum peizazhet e krijuara nga sipërfaqja ... Read More

Shtiret kinse po mbytet në pishinë, qeni kërcen në ujë për t’ia shpëtuar jetën pronares (Video)

18/10/2018

Jo më kot thonë se qeni është një kafshë shumë besnike, e në veçanti kur është në pyetje pronari i tij. Këtë gjë më së ... Read More

Policia arreston tre persona nga skuadra e Khabib pas sulmit ndaj McGregorit

07/10/2018

Menjëherë pas përleshjes mes skuadrës së Khabib Nurmagomedov dhe asaj të Conor McGregor, në veçanti me irlandezin, kanë ardhur arrestimet e para. Presidenti i UFC-së, ... Read More

Aurela Gaçe, Sidrit Bejleri, Bes Kallaku e Valbona Selimllari dhurojnë gjak për fëmijët me talasemi

12/09/2018

Figurat publike e në veçanti artistët janë ata që gjithmonë ua vënë një qëllim vetvetes – të jenë socialë me të tjerët. Ndërmarrja apo përfshirja ... Read More

Piloti i helikopterit po krahasohet me një snajperist, preciziteti i tij gjatë fikjes së zjarrit i ka habitur të gjithë (Video)

04/09/2018

Preciziteti është çelësi i suksesit kur është në pyetje fikja e zjarrit e në veçanti në zona malore, ku qindra mijëra hektarë kaplohen nga zjarri ... Read More

Misteri i lumit Wharfe në Britani, kushdo të futet në ujë “nuk del i gjallë” (Video)

19/07/2018

Lumi Wharfe që kalon nëpër Yorkshire të Britanisë së Madhe duket mbresëlënës, e në veçanti derisa rrjedh nëpër zonën malore dhe shkëmbore, por askujt nuk ... Read More

Ndryshimet në Kodin Penal si garanci për luftimin e krimit në prokurimin publik

06/07/2018

Veprat penale, të cilat rrjedhin nga keqpërdorimet në prokurim publik, në veçanti ato veprime të cilat kanë qëllim shkeljen e qëllimshme të procedurave dhe rregullave ... Read More

Munishi kritikon Sampaolin: Me mu si trajner të Argjentinës, tjerat kombëtare do të luftonin vetëm për vendin e dytë    

01/07/2018

Ismet Munishi ka folur në lidhje me kombëtaren e Argjentinës, e në veçanti trajneri e tyre, Jorge Sampaoli. Argjentina u eliminua nga Kupa e Botës ... Read More