Tag: Vejsiu

Nga “Rai” në “Mediaset”, zbulohet se ç´do të bëjë Alketa Vejsiu në televizionin italian

21/02/2020

Ditën e djeshme, moderatorja e njohur Alketa Vejsiu postoi disa foto në rrjetin social “Instagram”, ku shfaqet para televizionit të njohur italian “Mediaset”. Menjëherë pas ... Read More

“4 minuta! Kishim një marrëveshje”/ Amadeus flet për kohën e Alketës në Sanremo

12/02/2020

Alketa Vejsiu dhe Amadeus ishin të ftuar në emisionin “Porta a Porta” ku folën edhe njëherë për ekperiencën e tyre në Sanremo. Dy prezantuesët folën ... Read More

Ëndrra e çuditshme që e çoi në Sanremo/ Alketa Vejsiu flet pas prezantimit dinjitoz në Itali: Nuk do të largohem nga Shqipëria

09/02/2020

Mbrëmjen e 6 Shkurtit, Alketa Vejsiu u ngjit në skenën e teatrit Ariston, me një skenografi madhështore nga Gaetano Castelli, si bashkëprezantuese e Amadeos dhe ... Read More

Alketa Vejsiu flet pas prezantimit në `Sanremo´: Në Shqipëri ishte festë kombëtare, vërtetë u preka

07/02/2020

Moderatorja e njohur, Alketa Vejsiu prezantoi mbrëmjen e djeshme në festivalin prestigjioz të Sanremos, krahas Amadeusit dhe partneres së Ronaldos, Georginës. Pas festivalit, Alketa ka ... Read More

“Besoja që do të më sillte fat”, Alketa Vejsiu nënshkruan kontratë me televizionin italian

06/02/2020

Moderatorja e njohur, Alketa Vejsiu do të prezantojë mbrëmjen e sotme festivalin prestigjoz të Sanremos, krah Amadeusit dhe Georgina Rodriguezit. Përmes një postimi në “Instastory”, ... Read More

Alketa mbrëmjen e sotme ngjitet në skenën e Sanremos/ Dalin fotot nga provat e fundit

06/02/2020

Prezantuesja bukuroshe shqiptare, Alketa Vejsiu, do të ngjitet mbrëmjen e sotme në skenën e madhe të Sanremo-s, duke shënuar kështu një moment historik, pasi është ... Read More

Rezart Veleshnja i del në mbrojtje Xhemi Shehut, aktori poston foton e Alketës para operacioneve

09/01/2020

Alketa Vejsiu e fshiu komentin për motrat Vjollca, ndërsa atë për Xhemi Shehun e ka “ngrirë”, duke mos lejuar të shkruhen më komente të tjera ... Read More

Alketa u përlot në emision, shikojeni çfarë bën Olti Curri

30/04/2019

Alketa Vejsiu ka marrë një iniciativë t'i ndihmojë Xhejson Baftit për të ndërtuar shtëpinë e re, ndërsa Olti Curri përmes një postimi në rrjete sociale ... Read More