Tag: vëllezërve

Familja Bytyçi kërkon të mos lirohet i dënuari serb për krime lufte në Kosovë

20/05/2019

Familjarët e tre vëllezërve shqiptaro-amerikanë të vrarë në Serbi në mbarim të luftës në Kosovë, hapën një fushatë kundër lirimit të mundshëm të parakohshëm të ... Read More

Haradinaj: Vëllezërit Bytyqi lanë gjithçka që kishin për t’iu përgjigjur thirrjes së atdheut

10/05/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka takuar sot prindërit e heronjëve, vëllezërve Bytyqi, të cilëve iu ka dhënë mbështetje në betejën për vendosjen e drejtësisë. ... Read More

Reagon OVL e UÇK-së: Nexhat e Fadil Demaku shkuan në vuajtje të dënimit, arrestohen vëllezërit Demaj

13/04/2019

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së(OVL) ka reaguar pas arrestimit të vëllezërve Driton, Agim e Selman Demaj dhe pas shkuarjes në vuajtje të dënimit ... Read More

Si u bë konsull nderi i Shqipërisë në Afrikë, indiani që kërkohej për pastrim parashë

23/03/2019

Skandali i dy vëllezërve indianë që kërkohen nga autoritetet e vendit të tyre për vjedhjen dhe pastrimin e 1 miliardë dollarëve amerikanë, përfshin institucionet më ... Read More

Veseli: Nuk do të ndalemi së kërkuari drejtësi për vëllezërit Bytyqi

27/02/2019

Drejtësia duhet dhe do të vendoset në vend për vrasjen e Vëllezërve Bytyçi – Yllit, Agronit dhe Mehmetit, pjesëtarë të Batalionit “Atlantiku”. Kështu ka deklaruar ... Read More

Shkenca: Meshkuj, motra ju bën person më të mirë

18/02/2019

Shumica e vëllezërve e motrave e ndajnë një lidhje urrejtje e dashurie, të paktën gjatë viteve kur janë duke u rritur. Në fakt, ka shumë ... Read More

Thaçi: Vrasja e vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zekës ishte goditje për lëvizjen çlirimtare

17/01/2019

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi në 37 vjetorin e vrasjes së vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zekës tha se Si veprimtarë të një ideali dhe përpjekjeve ... Read More

Rrëfehet gjyshi i të riut që mbeti i vdekur pasi u ther me thikë (Video)

24/10/2018

Një sherr mes vëllezërve të mitur në fshatin Baltëz të Fierit ka përfunduar në tragjedi për familjen rome. Gjyshi i 13-vjeçarit që u qëllua për ... Read More

Për shkak të një prone vret vëllanë në Lipjan

15/07/2018

Problemet pronësore ndërmjet vëllezërve kanë përfunduar me vrasjen e Mali Gashit në Lipjan. I dyshuari është në arrati dhe ende nuk është arrestuar. Ai kishte ... Read More

Të dyshuarve për vrasjen e vëllezërve Maloku u caktohet masa e ndalimit 48 orë

09/03/2018

Me urdhër të prokurorit të shtetit dy të dyshuarve për vrasjen e dy vëllezërve Maloku nga fshati Plloqicë i Komunës së Malishevës u është caktuar ... Read More

Vrasja e dy vëllezërve në Malishevë: Flet dëshmitari që ndoqi hajnat (Video)

09/03/2018

Byrdhyl Maloku, i afërm i dy vëllezërve të vrarë në  fshatin Plloçicë të komunës së Malishevës ka rrëfyer se po dyshojnë që autorët e vrasjes ... Read More

Thaçi dënon vrasjen e vëllezërve Maloku

09/03/2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dënuar vrasjen e mbrëmshme të vëllezërve Maloku në Plloqicë të Komunës së Malishevës. Ai në mesazhin e tij ua ... Read More