Tag: vendi

A rrezikohet Shqipëria nga një cunami: Sqaron Shërbimi Gjeologjik i SHBA-së

26/11/2019

Shqipëria është goditur nga tërmete të fuqishme të cilat shkaktuan edhe viktima. Por, vendi nuk pritet të goditet edhe nga cunamit, pasi nuk ka pasur ... Read More

Ky është vendi ku super miliarderët shpenzuan 360 milion dollar vetëm për kuaj

15/10/2019

Lexington, në Kentucky, SHBA vendi i rrethuar nga qindra ferma kuajsh është shtëpia më e madhe në botë e ankandeve për kuaj. Çdo shtator aty ... Read More

Mënyra më e mirë për t’i larguar puçrrat nga shpina

25/09/2019

Vendi ku shfaqen aknet është i pari që përcakton trajtimin e tyre, për shembull nëse ju shfaqen akne në fytyrë, kremi pudër është mënyra më ... Read More

Vendbanimi më i lartë në botë, aty ku turistët përjetojnë probleme shëndetësore

29/08/2019

E vendosur lart në malet e Andeve, La Rinconada, Peru, është vendi që do të dëshironit të thoshit se keni qenë, por nuk do donit ... Read More

Presidenti i shtetit ndërrohet çdo vit, në Zvicër

21/08/2019

Vendi drejtohet nga shtatë anëtarë të Këshillit Federal, të cilët do të drejtojnë vendin si një ekip bazuar në parimin e kolegjialitetit. Duke punuar së ... Read More

Sërish kthehen reshjet e shiut, këto janë temperaturat për sot

20/05/2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se vendi ynë do të jetë nën ndikimin e fushave me presion labil atmosferik. Në këtë situatë meteorologjike do ... Read More

MPJ: Anëtarësimi i Kosovës në INTERPOL e ndihmon shumë këtë organizatë

18/05/2019

Ditë më parë Policia e Kosovës u deklarua se mosanëtarësimi i Kosovës në INTERPOL ka ndikuar që vendi ynë të jetë vend transit i armëve. ... Read More

Sarri dorëzohet, thotë se Chelsea s’mund ta mbajë Hazardin

11/05/2019

8:10 | 11 Maj 2019 08:10 | 11 Maj 2019 Maurizio Sarri nuk beson se suksesi në Ligën e Evropës dhe sigurimi i një vendi ... Read More

Mustafa: Thaçi gaboi kur e hapi temën e kufijve

09/05/2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se subjekti i tij politik nuk do të përfshihet në dialog para se vendi të shkoj në zgjedhje ... Read More

Apostolova thotë se liberalizimi do të ndodh një ditë

09/05/2019

Kosova sot po shënon Ditën e Evropës, ani pse ende vazhdon të jetë vendi i vetëm në rajon pa liberalizim të vizave. Sot kur po ... Read More

Vazhdon kërkimi për personin që dyshohet se ka mbetur nën gërmadhat e Hotel “Adriatikut” (Video)

22/04/2019

Punimet e ekskavatorëve për pastrimin e rrënojave nga vendi i shembjes së një pjese të Hotelit “Adriatiku” në Mitrovicë janë ndalur, ndërkohë që vazhdojnë përpjekjet ... Read More

Shi dhe vranët, ky është moti për sot

18/04/2019

Vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ngritur atmosferik. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se në këto kushte ... Read More