Tag: vendimi

Huawei thotë se sanksionet amerikane “dëmtojnë” miliarda klientë

29/05/2019

Vendimi i ShBA-së për të vënë kompaninë kineze të teknologjisë Huawei në listën e zezë tregtare “vendos një precedent të rrezikshëm”, që do të dëmtojë ... Read More

Molliqaj: Prej ndarjes së Vetëvendosjes, i vetmi që arrestohet jam unë (Video)

14/05/2019

  Deputeti i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka thënë se vendimi që është marrë për arrestimin e tij gjatë vikendit është shkelje ligjore, pasi praktika të ... Read More

Ministri Bytyqi: Do të shtohen patrullat policore në shkolla

07/05/2019

Deri në përfundim të këtij viti shkollor do të shtohen patrullat policore në shkolla. Vendimi është marrë sot nga Ministri i Arsimit, Shyqyri Bytyqi në ... Read More

Pas taksës, krerët e Kosovës paralajmërojnë masa të tjera ndaj Serbisë

07/05/2019

Vendimi i Qeverisë së Kosovës për taksën 100 për qind për të gjitha importet nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina mund të pasohet edhe me ... Read More

Sot pritet të regjistrohet “Bindja Demokratike” nga opozita e re,

23/04/2019

Bindja Demokratike pritet që të regjistrohet sot në gjykatën e Tiranës si forcë politike dhe më pas vendimi kalon në KQZ për tu regjistruar për ... Read More

Tradhtia, kur falim dhe kur themi “tung”

22/04/2019

Ju tradhtoi! Atëherë çfarë duhet të bëni: të largoheni apo të qëndroni? Vendimi, në çdo rast, është krejtësisht i juaji Është e rëndësishme të analizoni ... Read More

Rama: Nuk do të ketë rikthim vizash, vendimi i Holandës politik

18/04/2019

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot në Kuvend se, vendimi i parlamentit holandez për heqjen e liberalizimit të vizave për Shqipërinë, është një vendim thjesht dhe ... Read More

​Cakaj: Vendimi për viza, pasqyrë e klimës politike elektorale në Holandë

17/04/2019

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, theksoi se vendimi në parlamentin holandez për të kërkuar rikthimin e vizave me Shqipërinë është politikisht i motivuar. ... Read More

Shpend Ahmeti reagon ndaj ndarjes së mjeteve nga Qeveria e Kosovës për katedralen Notre Dame

17/04/2019

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka reaguar ndaj një vendimi të Qeverisë së Kosovës për ndarjen e mjeteve për katedralen Notre Dame. Sipas ... Read More

Shpallet epidemia e fruthit në gjithë territorin

16/04/2019

S A 2019-04-16T14:18:12+02:00 Shpallet epidemi e fruthit në tërë vendin. Vendimi i tillë i Komisionit për sëmundje ngjitëse vjen pasi numri i të prekurve deri ... Read More

Serwer: Vendimi i serbëve për pjesëmarrje në zgjedhje mund të iniciojë vazhdimin e dialogut

10/04/2019

“Vendimi i serbëve nga veriu i Kosovës, të mbledhur rreth Listës Serbe, për të shkuar në zgjedhjet lokale është bërë për shkak se ata nuk ... Read More

Bytyqi: Vendimi për zëvendësimin e orëve është marrë nga tri palë (Video)

01/04/2019

Ministri i Arsimit në Qeverinë e Kosovës, Shyqyri Bytyqi, ka thënë se vendimi për zëvendësimin e orëve të humbura gjatë grevës ka pasur si qëllim ... Read More