Tag: vendimin

Pas anulimit të koncertit reagon për herë të parë Maluma: Ja vendimi që morëm, jam i trishuar

11/03/2020

Maluma mori vendimin për të shtyrë koncertet në Greqi dhe Shqipëri për shkak të frikës së përhapjes së koronavirusit.Nga Greqia, këngëtari spanjoll tha se ndihet ... Read More

U largua nga familja mbretërore, ja puna e parë që do të bëjë Meghan Markle

02/02/2020

Princi Harry dhe Meghan Markle i `surprizuan´  të gjithë me vendimin e tyre për të hequr dorë nga familja mbretërore. Dyshja humbi statusin mbretëror dhe ... Read More

Skerdi për një kohë të pa caktuar do qëndroj larg rrjeteve sociale

20/10/2019

17:16 | 10/20/2019 Skerdi ka befasuar të gjithë me vendimin e marrë. Skerdi ka qenë mjaft aktiv këto muajt e fundit si me projekte muzikore ... Read More

Messenger do të vendosë reklama edhe nëpër mesazhe private

03/08/2019

Të gjithë ata që mendojnë se Facebook është duke ua përcjellë bisedat, nuk do ta pëlqejnë vendimin e ri që ka marrë kjo kompani. Sipas ... Read More

Jasharaj ka shpresë te Apeli, në rast nevoje thotë se do i drejtohen Brukselit

22/05/2019

Derisa Sindikata e Bashkuar e Arsimit të Kosovës ka zgjedhur të mos përfill vendimin e Gjykatës Themelore për kompensimin e orëve të humbura gjatë grevës ... Read More

Gjermania pro Shqipërisë, i kërkon Budenstagut të votojë hapjen e bisedimeve

19/05/2019

Qeveria Gjermane i kërkon Budenstagut gjerman të marrë vendimin për hapjen e bisedimeve për anëtarësimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në union. Majkëll Rut, ... Read More

Serbët ëndërrojnë se Franca do të tërheqë njohjen e Kosovës, mbështeten në fjalët e historianit francez që “ua bëri qejfin disa herë” (Foto)

13/05/2019

“Trembëdhjetë vende kanë ndryshuar vendimin për njohjen e pavarësisë së Kosovës, kështu që pse jo edhe Franca”. Kështu, së paku sipas asaj që shkruajnë mediat ... Read More

Cakaj: Në qershor presim marrjen e rekomandimit për hapjen e negociatave

06/05/2019

Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj, tha sot se në qershor Shqipëria pret vendimin për hapjen e negociatave të anëtarësimit të vendit ... Read More

Nga sot, ata që shpërndajnë fletushka do të gjobiten me nga 90 euro

02/05/2019

Komuna e Prishtinës përkatësisht Drejtoria e Inspeksionit nga sot do të nis së zbatuari vendimin për gjobitjen e të gjitha atyre kompanive që vazhdojnë të ... Read More

UEFA merr vendim të rëndësishëm para ndeshjes Mali i Zi – Kosovë

26/04/2019

Shtëpia më e madhe e futbollit në Evropë, UEFA, ka marrë vendimin e rëndësishëm për kombëtaren e Malit të Zi. Në kuadër të kualifikimeve për ... Read More

PZAP anulon vendimin e KQZ-së për moscertifikim të kandidatëve të Listës Serbe në katër komunat veriore

25/04/2019

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka anuluar vendimin e djeshëm të KQZ-së për moscertifikimin e katër kandidatëve të Listës Serbe për kryetarë në katër ... Read More

Chelsea e transferon Coutinhon vetëm nëse ndodhë kjo gjë

23/04/2019

Chelsea është duke tentuar ta anulojë vendimin e FIFA-s në CAS. Chelsea u dënua nga FIFA me dy afate të transferimeve të lojtarëve, gjersa vendimi ... Read More