Tag: vendimit

Nëse shkoni në Austri ose në Gjermani, përgatituni për kontrolle

09/10/2019

Pas vendimit të Gjermanisë për të shtrirë kontrollet kufitare në Austri edhe për 6 muaj, Vjena vendosi të mbante kontrollet në kufi me Slloveninë dhe ... Read More

‘Dardanët’ reagojnë me një deklaratë pas vendimit për Kryetarin e FFK-së

06/07/2019

Deklaratë e tifo grupit ‘Dardanët’ lidhur me situatën e krijuar rreth vendimit të Gjykatës për Kryetarin e FFK Agim Ademi Prezumimi i pafajësisë është një ... Read More

Lirimi i Sami Lushtakut, reagon ashpër ambasadori britanik Ruairi O’Connell

24/05/2019

Ambasadori i Britanisë në Kosovë, Ruairi O’Connell, ka reaguar ndaj vendimit të Gjykatës Themelore në Prishtinë, e cila së fundi liroi Sami Lushtakun nga akuzat ... Read More

Basha: Edi Ramën makthi e pret në zbardhjen e dosjeve hetimore

15/05/2019

Pas vendimit të Kryesisë së Partisë Demokratike, që protesta e opozitës të mbahet në mbrëmjen e 25 majit, lideri i PD-së, Lulzim Basha tha se ... Read More

Jasharaj: Vendimi për zëvendësimin e orëve i ndikuar politikisht, do t’i drejtohemi Gjykatës së Apelit

14/05/2019

SBASHK-u ka reaguar ndaj vendimit të Gjykatës Themelorë në Prishtinë, e cila ka refuzuar si të pabazuar padinë e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës ... Read More

Vendimi i Ilir Metës për Mynyr Konin, reagon Besa Shahini

07/05/2019

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka reaguar pas vendimit të Presidentit Ilir Meta për të mos shkarkuar rektorin e Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni. Shahini ... Read More

Opozita në Shqipëri bllokon sot rrugët në 12 qarqe

02/05/2019

Në kuadër të vendimit për të përshkallëzuar aksionin, opozita vendosi të zgjerojë hartën e bllokimit të rrugëve. Ndryshe nga një javë më parë, nga 5 ... Read More

Avokati Vokshi reagon pas dënimit me burg që iu shqiptua Ferid Aganit

24/04/2019

Pas vendimit për dënim prej dy viteve e gjashtë muaj burg për ish ministrin e Shëndetësisë, Ferid Agani, ka reaguar, avokati i këtij të fundit.  ... Read More

​Kocijançiç: Nuk ka ndryshim në regjimin e vizave për Shqipërinë

19/04/2019

Pas vendimit të Parlamentit holandez për të kërkuar një pezullim të regjimit të liberalizimit të vizave me Shqipërinë, nuk ka pasur asnjë njoftim të dërguar ... Read More

AMM: Gjykata Themelore II ndikon ndaj procesit zgjedhor

17/04/2019

Alsat 2019-04-17T18:55:14+02:00 Asociacioni maqedonas i mediave ka reaguar ndaj vendimit të Gjykatës Themelore 2 se Televizioni “1” duhet të dëmshpërblehet me 100 mijë euro ndërsa ... Read More

Lista Serbe reagon ndaj shkarkimit të ministrit Todosijeviq

09/04/2019

Lista Serbe ka reaguar sot, pas vendimit të kryeministrit Ramush Haradinajt për të shkarkuar ministrin serb Ivan Todosijeviq nga qeveria, duke thënë se ky është ... Read More

Haradinaj: Ftoj qytetarët e komunave veriore të dalin në zgjedhje dhe të votojnë për kandidatët më të mirë

08/04/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, pas vendimit të Presidentit të Republikës së Kosovës, për shpalljen e zgjedhjeve në komunat veriore, ka ftuar subjektet politike të ... Read More