Tag: vendosi

Çfarë na ndodh nëse nuk ankohemi për dy javë

01/09/2019

Një opinioniste e Huffington Post ka bërë një eksperiment me veten.Alexii Lardis vendosi të mos ankohej për dy javë. Nuk ankohej më në orën 3 ... Read More

Ndodh çudia në sallën e operacionit: 25 kilogramë tumor në trupin e një gruaje

29/08/2019

Një kirurg vendosi që të festonte duke kërcyer operacionin e suksesshëm të heqjes së 25 kilogramëve tumor nga trupi i një gruaje. Dr.Dmitry Aryutin, kreu ... Read More

Ankohej vazhdimisht për dhimbje veshi, e tmerrshme cka i gjejnë mjekët brenda tij

01/07/2019

Një grua kishte dhimbje të mëdha në vesh, dhe kështu vendosi të shkojë te mjeku për t’u kontrolluar dhe parë se çfarë po ndodhë me ... Read More

11 vite diferencë: Kjo është mosha e pjekurisë së meshkujve dhe femrave

17/05/2019

Kanali britanik Nickelodeon vendosi të zhvillojë një studim mbi pjekurinë e meshkujve, kështu që ata organizuan një studim të madh për të përcaktuar sjelljen e ... Read More

Opozita në Shqipëri bllokon sot rrugët në 12 qarqe

02/05/2019

Në kuadër të vendimit për të përshkallëzuar aksionin, opozita vendosi të zgjerojë hartën e bllokimit të rrugëve. Ndryshe nga një javë më parë, nga 5 ... Read More

“Transformoj dhimbjen në fuqi”, Oriola provokon e lagur në bikini

02/05/2019

Oriola Marashi vendosi ta mbyll ditën me fotografi provokuese. Oriola Marashi ka ndarë me ndjekësit disa fotografi në Instagram, në të cilat vjen tejet joshëse, ... Read More

S10, smartfoni më i mirë i 2019-ës

27/04/2019

Pas pritjes shumë të mirë që ju bë S9-ës vitin e kaluar, Samsung vendosi te nxirrte në treg një smartfon edhe më të fuqishëm për ... Read More

Kjo këngëtare festoi Pashkët e zhveshur në pjesën e sipërme

22/04/2019

Ajo ka treguar disa herë që zhveshjen nuk e ka problem. Miley Cyrus vendosi të zhvishet sërish dhe kësaj radhe për të festuar Pashkët, shkruan ... Read More

Meta: Të hiqet dorë nga demonstrimi i forcës, zgjidhja vetëm dialogu

07/04/2019

Nga qyteti i Durrësit, ku vendosi lule tek monumenti i heroit Mujio Ulqinaku, me rastin e 80-vjetorit të nisjes së rezistencës antifashiste, presidenti Ilir Meta ... Read More

Dita Ndërkombëtare e Sportit për Zhvillim dhe Paqe

06/04/2019

Alsat 2019-04-06T08:40:02+02:00 Me 23 gusht 2013, OKB e vendosi 6 prillin ditë kur do të festohet Dita Ndërkombëtare e Sportit për Zhvillim dhe Paqe. Gjithashtu, ... Read More

Pas Monchit, edhe Overmars refuzon postin e drejtorit sportiv të Arsenalit

18/03/2019

Ish-sulmuesi holandez, Marc Overmars ka refuzuar të shërbejë si drejtor sportiv në Arsenal. Holandezi vendosi që të zgjasë kontratën me Ajaxin për pesë vjet, që ... Read More

Paraburgim prej 30 ditëve për Toni Jakimovskin

14/03/2019

14 Mars 2019 / 20:22 Gjykata vendosi 30 ditë paraburgim për Toni Jakimovskit, ish-shefin e kabinetit të Shasho Mijallkovit dhe për Stevo Manxhovskin, i cili ... Read More