Tag: vendosin

Gratë shtatzëna me diabet i rrezikojnë foshnjat nga këto sëmundje serioze

06/12/2019

Gratë shtatzëna, të cilat janë të diagnostikuara me diabet i vendosin foshnjat e tyre në rrezik nga sëmundjet e zemrës, shkruan Dailymail, transmeton Express.Foshnjat e ... Read More

Si t’i bësh ballë vjehrrës tënde ‘të bezdisshme’?

07/10/2019

Shumë nuse e kanë të vështirë të vendosin një raport të mirë me vjehrrën. Sido që të jenë rrethanat, krijimi i një balance është i ... Read More

Lllogaritë private në Instagram mund të mos jenë aq të sigurta

17/09/2019

Arsyeja që disa njerëz i vendosin si ‘private’ llogaritë e tyre në Instagram është sepse ata duan që ndonjë i huaj i rastësishëm të mos ... Read More

Vjen lajmi i madh për të gjitha vajzat që bëjnë grim në plazh

16/07/2019

A e dini se sipas një studimi të fundit vajzat që vendosin tualet në plazh janë më të mbrojtura se të tjerat? Ekspertët thonë se ... Read More

Lindje natyrale apo me prerje cezariane?

07/07/2019

Në 15 vitet e fundit shumë e më shumë shtatzëna vendosin për lindje me prerje cezariane vetëm që ti shmangen dhembjeve dhe lodhjes që ndjekin ... Read More

Horsenation: 600 kilometra mbi kuaj përmes bukurive të Shqipërisë

04/05/2019

Çfarë ndodh kur dy kalërues të zakonshëm vendosin të përshkojnë 600 kilometra mbi kalë nëpër një prej vendeve më pak të njohura të Evropës? Njihuni ... Read More

Nëse merimangat e botës bashkohen, mund të zhdukin njerëzimin për një vit

19/04/2019

Nëse të gjitha merimangat në botë vendosin të bashkojnë forcat kundër nesh, qenieve njerëzore dhe nëse ne nuk do ishim në gjendje të mbroheshim ato ... Read More

Shkencëtarët tregojnë përse gratë duhet të ndalojnë së vendosuri sytjena

31/03/2019

Që nga puberteti, vajzave u thuhet se duhet të vendosin sytjena. Kështu, një numër i madh i grave i vendosin ato, pa qenë në dijeni ... Read More

Zaev: ASHAM-i të vendosë vetë për riemërtimin e institucionit  

07/03/2019

7 Mars 2019 / 18:30 Anëtarët e Akademisë së Arteve dhe Shkencave Maqedonase do të vendosin vetë për riemërimin e mundshëm të këtij institucioni, pas ... Read More

Komunat vetë do të zgjedhin modelin e gazifikimit

21/02/2019

21 Shkurt 2019 / 13:12 Për tre muaj afat kohor komunat do të duhet të vendosin për modelin e  gazifikimit, apo do të duhet të ... Read More

“Pajtimi”, të mërkurën Xhaferi takon koordinatorët

22/10/2018

22 Tetor 2018 / 15:58 Kreu i Kuvendit dhe koordinatorët e grupeve parlamentare do të vendosin bazat e Komisionit parlamentar për falje dhe pajtim kombëtar. ... Read More

Spasovski: Më shumë luftën kundër korrupsionit

28/06/2018

28 June 2018 / 15:10 Edhe pse dhjetëra raporte të Komisionit Evropian në fokus vendosin luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit, madje së fundi ... Read More