Tag: vendosur

WhatsApp do të punojë në telefonat e ri Huawei

13/06/2019

Kompanitë e mëdha amerikane, të tilla si Google dhe Facebook, kanë vendosur të respektojnë ndalimin ndaj Huawei në përputhje me kërkesat e qeverisë amerikane dhe ... Read More

Shfaqen konceptet vizuele për Galaxy Note 10 (Video)

07/06/2019

Shumë njerëz presin me padurim lansimin e Samsung Galaxy Note 10, që është vendosur për t’u shpallur më vonë gjatë vitit. Sa i përket asaj ... Read More

Pse kjo figurë shahu po kushton 1 milionë euro për t’u blerë

03/06/2019

Një copë mesjetare e shahut që ka munguar për gati 200 vjet është vendosur në ankand për më shumë se 1 milion euro. Familja në ... Read More

Ish-gruaja e pronarit të Amazon dhuron gjysmën e pasurisë për bamirësi

29/05/2019

Para pak muajsh ajo u bë një nga gratë më të pasura në botë dhe tani ka vendosur që gjysmën e pasurisë së saj ta ... Read More

PD shtyn protestën

27/05/2019

Edhe pse ishte vendosur të protestohet më 31 maj, PD-ja dhe opozita e bashkuar në Shqipëri e kanë shtyre protestën. Ky ndryshimi i datës së ... Read More

Xhavit Haliti thotë se ndryshimi i kufijve nuk na dërgon në BE

27/05/2019

Presidenti Hashim Thaçi ka vendosur përsëri ta risjellë në diskutim idenë e tij për ndryshim të kufijve. Një opsion të tillë ai e ripërmendi të ... Read More

Një muaj paraburgim për dy zyrtarët korrektues – mundësuan arratisjen e të paraburgosurit nga QKUK

25/05/2019

Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti i Përgjithshëm, Dvizioni për çështje Penale, ka vendosur lidhur me kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë- për caktimin e ... Read More

Stoli, prekja me dorë dhe muri mbrojtës: UEFA bën ndryshime të mëdha në garat evropiane

22/05/2019

21:49 | 05/22/2019 UEFA ka vendosur të ndryshojë rregullat e lojës për sezonin e ardhshëm në kompeticionet evropiane dhe një nga ato do ta shohim ... Read More

Gjykata e Tiranës lë në burg 26-vjeçarin nga Kosova, që ishte në kërkim nga INTERPOL-i

21/05/2019

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën e sigurisë arrest me burg për shtetasin me origjinë nga Kosova, Shkëlqim Kastrati i arrestuar dy ditë më parë ... Read More

Kush janë vendet që kanë lejuar dhe bllokuar Huawein?

19/05/2019

Vendet të cilat kanë vendosur të ndalojnë përditësimin e pajisjeve dhe teknologjisë së gjigandit Kinez Huawei përbëjnë 1/3 GDP globale sipas një raporti të Bloomberg. ... Read More

Qytetarët dëmtojnë trenin“Bllaca 99” (Foto)

12/05/2019

Në përvjetorin e eksodit të Bllacës, ishte vendosur gur-themeli i muzeut të gjenocidit serb “Bllaca 99”. Shumë qytetarë morën pjesë në këtë inaugurim, duke iu ... Read More

Veseli luan futboll me fëmijët e Broboniqit

12/05/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli ka vendosur që këtë të diel ta kaloj me fëmijët e vendlindjes së tij ... Read More