Tag: veprat

I dënuar në Shqipëri për mashtrim, ekstradohet kosovari – mediat japin detajet

14/05/2019

Ekstradohet nga Kosova një shtetas i dyshuar për veprat penale “Mashtrimi” dhe “Pastrim i produkteve të veprës penale” . Nga Specialistët e Interpol Tirana u ... Read More

Kim Kardashian angazhohet t’i gjejë banesë një ish-të burgosuri dhe do t’ia paguajë qiranë për pesë vite

16/03/2019

Kim Kardashian është duke vazhduar me veprat e mira. Bukuroshja amerikane ka kërkuar nga fansat e saj që të gjejnë një banesë me qira për ... Read More

Policia arreston dy persona nën dyshimin e përfshirjes së tyre në veprat penale ‘falsifikim i dokumenteve’ dhe ‘mashtrim’

07/03/2019

Policia ka arrestuar dy persona nën dyshimin për përfshirje në veprat penale: ‘falsifikim i dokumenteve’ dhe ‘mashtrim’. Sipas njoftimit për media, hetuesit policorë nga Njësia ... Read More

Tre të arrestuar për keqpërdorim të pozitës zyrtare dhe mashtrim

26/02/2019

Policia e Kosovës arrestoi tre persona nën dyshimin e përfshirjes në veprat penale “keqpërdorim i pozitës apo autoritetit zyrtar”, “legalizim i përmbajtjes së rreme” dhe ... Read More

Kthehet në rigjykim çështja kundër të akuzuarve për falsifikim të dokumenteve

20/02/2019

Gjykata e Apelit e Kosovës ka vendosur që çështja e të akuzuarve F.T., S.T. dhe G.Sh. për veprat penale falsifikimi i dokumenteve, keqpërdorimi i pozitës ... Read More

I shkakton lëndime të rënda trupore djalit të motrës, Prokuroria ngrit aktakuzë ndaj të dyshuarit

12/02/2019

Prokuroria Themelore në Gjakovë, ka ushtruar aktakuzë kundër të pandehurit B.M., për veprat penale “lëndim i rëndë trupor” nga neni 189 para 5 lidhur me ... Read More

Policia arreston zyrtarin e UP-së, që dyshohet se lëshonte certifikata false për marrjen e diplomës

05/02/2019

Policia e Kosovës sot ka arrestuar dy të dyshuar për veprat penale të keqpërdorimit të detyrëz zyrtare, falsifiimit të dokumenteve dhe dhënie të ryshfetit. Njëri ... Read More

“Jonuz Musliu, lideri i luftës dhe paqes”

20/01/2019

Jonuz Musliu me veprat e tij do të mbetet personalitet i kohës, duke lënë gjurmë të mëdha në historinë e kombit. Kështu u tha në ... Read More

Shoqata e Gazetarëve Sportivë nderojnë veprën e legjendës Fadil Vokrri

11/01/2019

Fadil Vokrri ndërroi jetë gjatë vitit të kaluar, por veprat e tija po vazhdojnë të çmohen shumë. Së fundi, Fadil Vokrri është nderuar edhe prej ... Read More