Tag: veprës

Aktakuzë për arratisje të personit të privuar nga liria

27/05/2019

Prokuroria Themelore në Gjilan ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit B.S., për shkak të veprës penale ‘’Arratisja e personit të privuar nga liria’’. Sipas aktakuzës, ... Read More

Përkujtohen dëshmorët e Rugovës

20/04/2019

Në kujtim të veprës dhe heroizmit të 22 dëshmorëve të brigadës 136-Rugova, është mbajtur një akademi përkujtimore, ku u tha se beteja për shpëtimin e ... Read More

Arrestohet në Skenderaj një person i dyshuar për veprën penale ‘vrasje në tentativë’

03/04/2019

Policia në Skenderaj ka arrestuar një person të dyshuar për kryerjen e veprës penale ‘vrasje në tentativë’, transmeton Telegrafi. Ngjarja raportohet të ketë ndodhur gjatë ... Read More

I dënuari për vrasjen e Triumf Rizës, Arben Berisha ftohet të dëshmojë në rigjykimin ndaj Enver Sekiraqës

30/03/2019

Në rigjykimin ku Enver Sekiraqa po akuzohet për nxitje në kryerjen e veprës penale të vrasjes së rëndë, Gjykata Themelore në Prishtinë, ka marrë vendim ... Read More

Dëshmia e zyrtarit policor: Ekziston dyshimi se shtytës kryesor për vrasjen e Triumf Rizës ishte Enver Sekiraqa

25/02/2019

Në rigjykimin ku Enver Sekiraqa po akuzohet për nxitje në kryerjen e veprës penale të vrasjes së rëndë, në seancën e së hënës ka dhënë ... Read More

Aktakuzë ndaj dy personave për tentim për migrantë

01/02/2019

Prokuroria Themelore në Gjilan ka ngritur aktakuzë ndaj të pandehurve E.S. dhe A.B., për shkak të veprës penale ‘’Kontrabandim me migrantë’’. Sipas aktakuzës, më 21 ... Read More

LIVE: Mbledhja komemorative për Arian Dacin (Video)

27/01/2019

Në Teatrin Kombëtar po mbahet mbledhja Komemorative në nderim të jetës dhe veprës së ish-zëvendësministrit të Diasporës, Arian Dacit, i cili vdiq të shtunën si ... Read More

Aktakuzë për uzurpim të banesës

16/01/2019

Prokuroria Themelore në Gjilan, ka ngritur aktakuzë ndaj të pandehurit M.A., për shkak të veprës penale ‘’Uzurpimi i paligjshëm i pronës së paluajtshme’’. Sipas aktakuzës, ... Read More

Mitrovicë, arrestohen dy persona të dyshuar për vjedhje 

05/01/2019

Një rast i veprës penale vjedhje ishte raportuar dy ditë më parë në Mitrovicë. Hetuesit  policor në kuadër të stacionit policor në Mitrovicë, në bashkërendim ... Read More

Gjilan, aktakuzë për dhunë ndaj bashkëshortes

30/11/2018

Prokuroria Themelore në Gjilan, ka ngritur aktakuzë ndaj të pandehurit V.Z, për shkak të veprës penale ‘’ngacmimi’’. Kështu thuhet në njoftimin e Prokurorisë Themelore në ... Read More

Haradinaj propozon vendosjen e shtatores së Adem Demaçit në Prishtinë dhe emërtimin e Autostradës Prishtinë-Pejë me emrin e Demaçit

28/07/2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot pas ceremonisë mortore, në nderim të emrit dhe veprës së Adem Demaçit ka marrë propozim vendim për vendosjen e ... Read More

Djali i Demaçit: Babai do të jetë i qetë kur Kosova të jetë më e organizuar

27/07/2018

Në seancën komemorative të Kuvendit të Kosovës, kushtuar jetës dhe veprës së veprimtarit të shquar Adem Demaçi, ka folur edhe djali i tij Shqiptar Demaçi. ... Read More