Tag: veprimet

Strategjia sekrete e opozitës për rrëzimin e Qeverisë

23/05/2019

Drejtuesit e dy partive më të mëdha opozitare kanë filluar t’i koordinojnë veprimet për rrëzimin e qeverisë “Haradinaj”, mirëpo nuk po e zbulojnë strategjinë se ... Read More

Të hënën protestë në Pejë, kundër ndërtimit të laurës në Grykë të Rugovës

07/04/2019

Qytetarët e Pejës kanë paralajmëruar protestë të hënën, si shenjë pakënaqësie për veprimet e institucioneve në ndërtimin e laurës në Grykë të Rugovës. Sipas një ... Read More

Ka hetime, por jo edhe të akuzuar për dëbimin e shtetasve turq

25/03/2019

Dhjetëra shkelje të evidentuara nga Komisioni Hetimor Parlamentar për veprimet e institucioneve të sigurisë gjatë dëbimit të gjashtë shtetasve turq, nuk kanë mjaftuar ende që ... Read More

Cilin veprim do të bënit të parin në këtë situatë? Rezultati tregon shumë për ju

10/02/2019

Ka një sërë gjërat që mund të mësoni për veten tuaj nga veprimet ose gjuha e trupit Me siguri juve ju pëlqejnë testet e ndryshme ... Read More

Analistët kërkojnë koordinim ndërmjet Presidentit dhe Qeverisë për taksën ndaj Serbisë

07/01/2019

Presidenti, Qeveria dhe Kuvendi duhet të koordinohen për veprimet e ardhshme që do të merren në lidhje me taksën ndaj Serbisë dhe dialogun. Ky është ... Read More

Avokati i merr klientit 20 mijë euro për gjyqtarët dhe prokurorët dhe arratiset

03/12/2018

Emisioni ‘Fiks Fare’ denoncoi veprimet e avokatit Albert Golemi, i cili i ka marrë një qytetari 20 mijë euro, me qëllim lirimin e një të ... Read More

IKD kërkon masa ligjore ndaj kryetarit të Gjykatës së Mitrovicës

30/11/2018

Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD) shpreh shqetësim në lidhje me veprimet e bartësve të funksioneve gjyqësore në Gjykatën Themelore të Mitrovicës në Republikën e ... Read More

Mustafa për dorëheqjet në veri: Duhet të mblidhet Qeveria dhe Kuvendi

27/11/2018

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se “veprimet e sotme të serbëve në veri të vendit, dorëheqjet e kryetarëve të katër ... Read More

Taksa ndaj mallrave serbe dhe arrestimet në veri, të mos shihen si luftë politike mes liderëve shtetërorë

24/11/2018

Veprimet e fundit, si vendimi i Qeverisë së Republikës së Kosovës për rritjen e taksës ndaj produkteve të Serbisë nga 10 për qind sa ishte ... Read More

50 Cent e çon në nivel tjetër armiqësinë me Ja Rule – blen 200 bileta nga koncerti i rivalit të tij, ashtu që ulëset nga rreshti i parë të jenë të zbrazëta

27/10/2018

50 Cent ka qenë gjithmonë ndër personazhet e njohura që ka lënë shenjë me veprimet e tij në skenën e muzikës dhe filmit. Ndërsa kësaj ... Read More

Provat e policisë për armën dhe drogën në veturën e djalit të Shpend Maxhunit

23/10/2018

Shumë faqe raporte kanë përshkruar veprimet e policisë natën e 12 tetorit, kur Shpëtim Maxhuni, djali i shefit të Agjencisë Kosovare të Inteligjencës (AKI) Shpend ... Read More

“WSJ”: SHBA dhe BE, pa Gjermaninë, mbështesin shkëmbimin e territoreve

30/09/2018

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian po bashkërendojnë veprimet drejt mbështetjes së një plani, sipas të cilit dy vendet e Ballkanit do të ... Read More