Tag: veprimet

Cilin veprim do të bënit të parin në këtë situatë? Rezultati tregon shumë për ju

10/02/2019

Ka një sërë gjërat që mund të mësoni për veten tuaj nga veprimet ose gjuha e trupit Me siguri juve ju pëlqejnë testet e ndryshme ... Read More

Analistët kërkojnë koordinim ndërmjet Presidentit dhe Qeverisë për taksën ndaj Serbisë

07/01/2019

Presidenti, Qeveria dhe Kuvendi duhet të koordinohen për veprimet e ardhshme që do të merren në lidhje me taksën ndaj Serbisë dhe dialogun. Ky është ... Read More

Avokati i merr klientit 20 mijë euro për gjyqtarët dhe prokurorët dhe arratiset

03/12/2018

Emisioni ‘Fiks Fare’ denoncoi veprimet e avokatit Albert Golemi, i cili i ka marrë një qytetari 20 mijë euro, me qëllim lirimin e një të ... Read More

IKD kërkon masa ligjore ndaj kryetarit të Gjykatës së Mitrovicës

30/11/2018

Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD) shpreh shqetësim në lidhje me veprimet e bartësve të funksioneve gjyqësore në Gjykatën Themelore të Mitrovicës në Republikën e ... Read More

Mustafa për dorëheqjet në veri: Duhet të mblidhet Qeveria dhe Kuvendi

27/11/2018

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se “veprimet e sotme të serbëve në veri të vendit, dorëheqjet e kryetarëve të katër ... Read More

Taksa ndaj mallrave serbe dhe arrestimet në veri, të mos shihen si luftë politike mes liderëve shtetërorë

24/11/2018

Veprimet e fundit, si vendimi i Qeverisë së Republikës së Kosovës për rritjen e taksës ndaj produkteve të Serbisë nga 10 për qind sa ishte ... Read More

50 Cent e çon në nivel tjetër armiqësinë me Ja Rule – blen 200 bileta nga koncerti i rivalit të tij, ashtu që ulëset nga rreshti i parë të jenë të zbrazëta

27/10/2018

50 Cent ka qenë gjithmonë ndër personazhet e njohura që ka lënë shenjë me veprimet e tij në skenën e muzikës dhe filmit. Ndërsa kësaj ... Read More

Provat e policisë për armën dhe drogën në veturën e djalit të Shpend Maxhunit

23/10/2018

Shumë faqe raporte kanë përshkruar veprimet e policisë natën e 12 tetorit, kur Shpëtim Maxhuni, djali i shefit të Agjencisë Kosovare të Inteligjencës (AKI) Shpend ... Read More

“WSJ”: SHBA dhe BE, pa Gjermaninë, mbështesin shkëmbimin e territoreve

30/09/2018

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian po bashkërendojnë veprimet drejt mbështetjes së një plani, sipas të cilit dy vendet e Ballkanit do të ... Read More

Rovena Stefa debaton me adhuruesit për virgjërinë

29/09/2018

Rovena Stefa gjithnjë sigurohet që të tërheqë vëmendjen me veprimet e saj. Ndryshe nuk ishte as me veprimin e fundit të saj, kur në rrjetin ... Read More

Abdixhiku: Veprimet e Pacollit në SHBA janë përulje e inferioritet

28/09/2018

Lumir Abdixhiku, deputeti i LDK-së, ka reaguar për veprimet e ministrit të Jashtëm të Kosovës, Behgjet Pacolli në SHBA e ndaj deklaratave të tij. Ai përmes ... Read More

“Ty nuk të vetë askush”, polemika Konjufca-Sherifi

27/09/2018

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe NISMA Socialdemokrate patën debat të ashpër lidhur me veprimet e pozitës dhe opozitës karshi idesë së presidentit të vendit, Hashim ... Read More