Tag: veprimtarit

Djali i Ukshin Hotit: Babai vetëm një muaj qëndroi në LDK dhe formoi parti tjetër (Video)

25/05/2019

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) që është edhe djali i veprimtarit Ukshin Hoti, Andin Hoti, në emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV ... Read More

Andin Hoti rrëfen takimin e fundit në burg me babin: Nuk na lanë të prekemi e as të flasim shqip (Video)

25/05/2019

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) që është edhe djali i veprimtarit Ukshin Hoti, Andin Hoti, në emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV ... Read More

Kongresi amerikan nderon familjen e Harry Bajraktarit

21/05/2019

Ceremoni e veçantë me rastin e 50 vjetorit të ardhjes së familjes së veprimtarit dhe biznesmenit shqiptaro-amerikan, Harry Bajraktari, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. ... Read More

Hoti: Të pagjeturit janë provë e gjenocidit serb në Kosovë

16/05/2019

Në 20-vjetorin e zhdukjes së veprimtarit Ukshin Hoti, në Prizren sot është mbajtur akademi përkujtimore nën përkujdesjen e kryeministrit të Kosovës, nga ku është bërë ... Read More

Limaj: S’do të ndalemi së kërkuari zbardhjen e fatit të Ukshin Hotit

16/05/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka kujtuar 20-vjetorin e rrëmbimit të veprimtarit të çështjes kombëtare Ukshin Hoti. Limaj vlerëson se Ukshin Hoti ishte dhe mbetet ... Read More

Djali i Ukshin Hotit: Kosova nuk është siç ka deshtë babai, ende mbajmë shpresë për të (Video)

15/05/2019

Në 20-vjetorin e zhdukjes së veprimtarit të çështjes kombëtare dhe intelektualit Ukshin Hoti-  djali i tij, Andin Hoti ka kërkuar që sa më shpejtë të ... Read More

Shtatorja e Fehmi Aganit në gjendje të mjerueshme, UP premton ndërhyrje (Video)

10/05/2019

Në ballë të objektit të Fakultetit të Filologjisë, gjendet shtatorja e veprimtarit, Fehmi Agani. Por, gjendja e saj, është e keqe. Nga universiteti, thonë se ... Read More

Mustafa ngushëllon për vdekjen e Idriz Gërvallës

24/04/2019

Me rastin e vdekjes së veprimtarit Idriz Gërvalla, Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka dërguar telegram ngushëllimi. Telegram ngushëllimi i Mustafës: “Me pikëllim morra lajmin ... Read More

Thaçi: Demaçi ishte dhe do të mbetet ndërgjegjja jonë kombëtare

21/04/2019

  Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka përkujtuar lirimin nga burgu të veprimtarit Adem Demaçi, para 29 vitesh, duke thënë se ai asnjëherë nuk e ... Read More

29 vjet nga lirimi i Adem Demaçit

21/04/2019

Sot bëhen 29 vjet që nga lirimi nga burgu i veprimtarit Adem Demaçi. Ai në atë kohë është pritur në mënyrë madhështore nga mijëra qytetarë. ... Read More

Nënat gjakovare falënderojnë shqiptarët në Amerikë për ndihmën

21/03/2019

Në restorantin e njohur “Çka ka Qellu”, në Bronx, të New Yorkut, pronë e biznesmenit dhe veprimtarit Ramiz Kukaj, është mbajtur një mbrëmje falënderuese për ... Read More

E bija e Xhemajl Mustafës: Prokuroria duhet të hetojë SHIK-un për vrasjen e babait

23/11/2018

Sot është përkujtuar Xhemajl Mustafa në 18 vjetorin e vrasjes së veprimtarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Xhemajl Mustafa. Homazhe për nder të vrasjes së ... Read More