Tag: vërejtur

Kanceri në mushkëri: Humbja e peshës asnjëherë s’bën të injorohet

05/01/2020

Simptomat e kancerit të mushkërive mund të jenë të vështira për t’u vërejtur në fazat e hershme. Por shenjat e njohura të këtij kanceri përfshijnë ... Read More

Ndryshimet e thjeshta në stilin e jetesës që mund ta parandalojnë kancerin e gjirit

18/12/2019

Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, është vërejtur se 30% e personave, që shfaqin simptoma të kancerit të gjirit, është për shkak të mungesës së aktivitetit ... Read More

Këto baktere janë duke u bërë rezistente ndaj antibiotikëve

11/09/2019

Doktorët me anë të eksperimenteve të bëra së fundmi, kanë verejtur se disa lloje te rrezikshme të baktereve janë duke zhvilluar mekanizma të rinj specifike ... Read More

Përfitimet që i sjell praktikimi i jogas

24/08/2019

Nëse veç praktikoni joga, atëherë me siguri i keni vërejtur disa përfitime – ndoshta jeni duke fjetur më mirë ose thjesht jeni duke u ndjerë ... Read More

Keni shkuar në palestër dhe nuk keni humbur peshë?- ja pse

21/06/2019

A keni duke shkuar në palestër vazhdimisht dhe ende nuk keni vërejtur humbje të peshës? Ekspertët thonë se kjo mund të ndodhë për shkak të ... Read More

Pse hani edhe pse nuk jeni të uritur? Mësoni arsyet

12/06/2019

Sigurisht keni vërejtur veten se shumë herë keni konsumuar ushqim edhe pse nuk keni qenë të uritur. Disa nga arsyet që jeni duke përjetuar këtë ... Read More

Kumanovë, dalje e ulët e qytetarëve në votime

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T16:33:36+02:00 Dalja e ulët e qytetarëve është vërejtur në Komunën e Kumanovës dhe Likovës gjithashtu. Megjithatë procesi i votimit në këtë rajon zhvillohet pa ... Read More

Lajm i rëndësishëm për përdoruesit e Instagramit

06/04/2019

Nëse e keni hapur aplikacionin Instagram në Windows 10 Mobile, sot, mund të keni vërejtur se ka një mesazh që thotë se aplikacioni do të ... Read More

Në mungesë të Ronaldos, Juventusi siguron fitore me epërsi minimale

30/03/2019

Mungesa e Cristiano Ronaldos mund të jetë vërejtur nga tifozët e Juventusit në ndeshjen kundër Empolit, megjithatë “Zonja e Vjetër” siguroi fitore edhe pa portugezin ... Read More

T-Pain ndërpret koncertin pasi goditet me top në skenë

20/02/2019

T-Pain nuk është në koncerte për të bërë shaka me të. Kjo është vërejtur edhe në koncertin e fundit në Denver të dielën, ku hitbërësi ... Read More

Gjen një mjet të pashpërthyer në murin e një shtëpie të pabanuar 

19/02/2019

Një person ka informuar se në murin e një shtëpie të pabanuar, kishte vërejtur një mjet të pashpërthyer. Ngjarja ka ndodhur të hënën rreth orës ... Read More

Astronomët kanë gjetur një galaktikë të vogël, 30 milionë vite drite larg (Video)

01/02/2019

Hulumtuesi t e kozmosit e kanë gjetur një galaktikë të vogël, që nuk është vërejtur kurrë më parë. Ekipi i astronomëve po shfrytëzonin teleskopët e ... Read More