Tag: veror

‘’ Kanë dalë shumë artistë që nuk dinë çfarë po bëjnë’’ Me kë vallë e ka Erik Lloshi?

12/08/2020

Këngëtari Erik Lloshi teksa ishte i ftuar në emisionin ‘ Edicioni Veror’ u shpreh se kohët e fundit kanë dalë shumë artistë, të cilët nuk ... Read More

Olti Curri shpërthen ndaj këngëtarëve: Mos gënjeni veten dhe thelloni injorancën muzikore të publikut

13/07/2020

Teksa sezoni veror ka filluar, këngëtarët kanë lançuar disa projekte muzikore të cilat i përshtaten sezonit në të cilin ndodhemi. Mirëpo opinonisti Olti Curri ka ... Read More

Reperi Majk flet për ditët e izolimit gjatë pandemisë: Rashë në depresion

08/07/2020

Reperi i njohur Majk teksa është intervistuar nga emisioni ‘Edicioni Veror 2020’ është shprehur se periudha e izolimit, për shkak kjo të përhapjes së COVID-19 ... Read More

Majk rrëfen për depresionin gjatë karantinës: Vetëm lajme të këqija, kemi humbur shumë

08/07/2020

Këtë të martë në “Edicioni Veror 2020”, ka qenë i ftuar Majk. Nga Dhërmiu ku është duke pushuar ai ka folur për depresionin gjatë periudhës ... Read More

Të mirat e shumta që na i sjell fiku

15/09/2019

Fiku është një prej frutave të shijshme të sezonit veror, por ka edhe shumë vlera ushqyese.Fiku është i rëndësishëm për sistemin imunitar pasi ka përbërje ... Read More

Pamje nga Colorado: Bie borë në ditëne parë të verës

27/06/2019

Solstici veror? Pothuajse korrik? Për këtë nuk brengoset Nëna Natyrë, së paku në Colorado. Këtë e dëshmojnë disa pamje të publikuara në të cilat shihet ... Read More

Si të shpëtojmë nga mushkonjat?

13/06/2019

Mushkonja është një ndër insektet më të bezdisur për të gjithë ne. Sezoni veror është dhe pjesa ku secili nga ne ndihet më i kërcënuar ... Read More

Katër opsionet e Juves për mbrojtjen nëse dështon transferimi i De Ligt

12/04/2019

Qëllimi kryesor i Juventusit për afatin kalimtar veror të vitit 2019, është forcimi i mbrojtjes. Skuadra nga Torino që po shkon drejt titullit të tetë ... Read More

FSK nis punën për çminimin e zonave me mjete eksplozive

26/03/2019

Forca e Sigurisë së Kosovës ka filluar sezonin veror të deminimit, duke pastruar zonat e minuara nga dora e njeriut si dhe ato të kontaminuar ... Read More

Swedish Nomad: 15 plazhet më të bukura në Shqipëri që duhen vizituar gjatë 2019

24/03/2019

Shqipëria është shndërruar shumë shpejt në një destinacion veror popullor, falë bregdetit mahnitës dhe plazheve të bukura që janë disa prej faktorëve madhorë që qëndrojnë ... Read More

Real Madrid, PSG dhe Bayern Munich do ta thonë fjalën kryesore në afatin kalimtar veror

20/03/2019

Pushimi para fillimit të sezonit 2019/20, afati kalimtar veror pritet të jetë i zjarrtë. Bayern Munich pritet që të investojë shumë dhe këtë e ka ... Read More

Barcelona po monitoron katër sulmues për sezonin e ri

21/02/2019

Barcelona po kërkon një sulmues të ri për të nënshkruar në afatin kalimtar veror si zëvendësues të Luis Suarezit. Sulmuesi uruguaian ka rënë në formë ... Read More