Tag: Verore

Domatet mund të krijojnë gurë në veshkë

06/09/2019

Domatet janë një sallatë e preferuar verore e shumë njerëzve.Frutat e lëngshme dhe freskuese të kuqe plot me likopen konsiderohen të sigurt dhe shumë të ... Read More

Kujdes: Ky përbërës në sallatë mund t’iu shkaktojë gurët në veshka

05/09/2019

Domatet janë një sallatë e preferuar verore e shumë njerëzve.Frutat e lëngshme dhe freskuese të kuqe plot me likopen konsiderohen të sigurt dhe shumë të ... Read More

Sallata verore e cila mund të krijojë gur në veshka

04/09/2019

Domatet janë një sallatë e preferuar verore e shumë njerëzve. Frutat e lëngshme dhe freskuese të kuqe plot me likopen konsiderohen të sigurt dhe shumë ... Read More

Si të shmangim mushkonjat gjatë verës

30/06/2019

Asgjë nuk mund t’ua prish mbrëmjet romantike verore sikurse mërzia nga mushkonjat. Por me ndihmën e disa aleatëve natyrorë, zhurma dhe thumbimet do t’i takojnë ... Read More

Ka filluar llogaritja verore e kohës, akrepat sot 60 minuta para

31/03/2019

Sot, në natën mes të shtunës dhe të dielës (30-31 mars) ka filluar llogaritja verore e kohës, dhe ora ka shkuar 60 minuta përpara. Momenti ... Read More

UBT fton studentët të aplikojnë për Shkollën Verore “AIPES 2019”, në Çeki

07/12/2018

The Fund for American Studies (TFAS) ka nisur organizimin e Shkollës Verore “AIPES 2019”, që çdo vit mbahet në Charles University, në Pragë të Çekisë. ... Read More

Arbnora Ademaj po vazhdon me pushimet luksoze në Tajlandë

04/12/2018

Arbnora Ademaj po vazhdon të shijoj pushimet verore në sezonën dimërore. Modelja ka zgjedhur të shijoj plazhet fantastike të shtetit të Tajlandës, gjegjësisht të Phuketit. ... Read More

Në veri të Kosovës, serbët po përgatisin “vdekje të dyshimta”?

29/11/2018

Pas vendosjes së taksës ndaj produkteve të Serbisë, në komunat verore ka filluar kampanja propagandistike për një “katastrofë humanitare”. Mediat serbe kanë raportuar deri më ... Read More

Rikthehet NBA me dy super duele, Philadelphia i shkon Bostonit, Golden State e pret Thunder

16/10/2018

Pas një pritje të gjatë verore po fillon një sezon i ri në ligën më të fortë të basketbollit në botë, NBA. Ky sezon e ... Read More

A mund ta gjeni stilolapsin e fshehur në mesin e dhjetëra librave? (Foto)

25/09/2018

Pasi që pushimet verore përfunduan dhe ka filluar mësimi nëpër shkolla, nxënësit tani duhet t’i rreken librave për të pasur një të ardhme më të ... Read More

Unitedi dështoi ta transferojë Bonuccin gjatë verës

14/09/2018

Manchester United raportohet se dështoi në një ofertë verore për të transferuar mbrojtësin Leonardo Bonucci, i cili përfundoi duke u ribashkuar me Juventusin. Sipas mediumit ... Read More

Ermal Fejzullahu takon kuzhinierin e famshëm Nusret në Turqi

11/09/2018

Pas përfundimit të sezonës verore, këngëtari Ermal Fejzullahu ka nisur pushimet së bashku me bashkëshorten dhe fëmijët e tyre. Ai ka qenë shumë i angazhuar ... Read More