Tag: vërtet

Vjonjatët nuk i tremben koronavirusit/ Stafi mjekësor ia merr valles  me “Qyqek”

26/03/2020

Një video vërtet motivuse po qarkullon në rrjetet sociale ditët e fundit. Ndonëse vendi është përfshirë nga ankthi dhe frika e Koronavirusit, në Vlorë e ... Read More

Zinku nuk ka efekt nëse e merrni në mbrëmje

01/11/2019

Për të pasur vërtet efekt vitaminat dhe mineralet për forcimin e imunitetit dhe për përmirësimin e shëndetit, është me rëndësi t’i merrni në kohën e ... Read More

Dizajni i ri i kamerës së iPhone po ngjall frikë tek njerëzit

12/09/2019

Meqë jemi te kamera e re në iPhone 11 është vërtet tmerruese. Të paktën, për ata që  janë të ndjeshmëm ndaj vrimave dhe paternave të ... Read More

Kjo është kështjella më e lartë e ndërtuar nga rëra

27/07/2019

Është vërtet një kështjellë gjigante në ndërtimin e së cilës kanë punuar disa persona, e madje është punuar edhe me bager. Janë nevojitur 12 skulptorë ... Read More

Qeni mund të nuhasë sulmin epileptik para se ai të ndodhë dhe kështu t’jua shpëtojë jetën

10/05/2019

Në Francë është zbuluar që qentë mund të nuhasin sulmin epileptik Qeni vërtet është miku më i mirë i njeriut. Hulumtimi i ri në Universitetin ... Read More

Çokollata e zezë është ilaç për trurin – e forcon memorien dhe përqendrimin

01/05/2019

Harrojeni këshillën se duhet ta hani një mollë në ditë. Nëse vërtet dëshironi ta mbani doktorin larg jush, atëherë provoni të hani një copë çokollatë ... Read More

“The Feeling remains”: Vizitojeni menjëherë Shqipërinë

14/04/2019

Shqipëria është një thesar i nënvlerësuar në Ballkan. Shumica e njerëzve vërtet nuk dinë shumë në lidhje me këtë vend të jashtëzakonshëm, madje më e ... Read More

Wolves 2:1 Man Utd, notat e lojtarëve

02/04/2019

Manchester United ka pësuar humbje në përballje me Wolves si mysafirë me rezultat 2-1. Në të vërtet ndeshja nisi shumë mirë për United, që krijuan ... Read More

Ndarja nga personi që e dashuroni është sikurse të hiqni dorë nga kokaina – top këshillat si ta tejkaloni këtë dhimbje

13/03/2019

Nuk ka ndonjë mënyrë për ta zbutur këtë fakt: ndarjet vërtet se janë të vështira për gjithsecilin! Sidoqoftë, periudha se sa ju zgjatë dhimbja kryesisht ... Read More

Si t’i përmirësoni aftësitë analitike

08/03/2019

Aftësitë analitike nuk mësohen në shkollë. Por, kjo aftësi vërtet se ndikon në suksesin tuaj kur ballafaqoheni me “botën e vërtetë”. Çfarë e afron një ... Read More

A e dini se sa vërtet paratë janë të pista? Në kuptimin e drejtpërdrejtë të fjalës!

02/03/2019

Paratë vërtet janë të pista – kjo nuk është ndonjë risi. Mirëpo, a e keni ditur se cilat baktere jetojnë në bankënota? Shkencëtarët e Universitetit ... Read More

Tatuazhi qesharak i Ariana Grandes – Këngëtarja ofron miliona dollarë për ta larguar!

02/02/2019

Ariana Grande gaboi vërtet keq me tatuazhin e saj të fundit, duke shkruar gabimisht titullin e këngës së fundit “7 rings”, në gjuhën japoneze. Ajo ... Read More