Tag: vërtetuar

Përse shkenca po sugjeron që të nuhasni limonët

08/10/2019

Studimi ka vërtetuar se stimujt e nuhatjes dhe të dëgjimit mund të ndryshojnë mënyrën se si ne e perceptojmë trupin tonë. Më herët studimet kanë ... Read More

Ushqimet e preferueshme për mëngjes

30/09/2019

Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës, madje është vërtetuar se ngrënia e mëngjesit mban nën kontroll peshën edhe urinë gjatë ditës.Shumëkush e nis ... Read More

Gratë që përdorin cigare elektronike e kanë më të vështirë të mbesin shtatzënë

06/09/2019

Në disa eksperimente të bëra në minj, është vërtetuar se cigaret elektronike ndikojnë në fertilitetin e femrave, shkruan Dailymail, transmeton Gazeta Express.Sipas eksperimenteve, cigaret elektronike ... Read More

Me këto ushqime do dobësoheni edhe kur flini

31/08/2019

A është e mundur? Është vërtetuar shkencërisht se ka disa ushqime të shkëlqyera që mund të “heqin” kilogramë teksa jeni duke fjetur. Cili është sekreti? ... Read More

Këto gjëra mund t’i ndodhin trupit tuaj nëse nuk kryeni marrëdhënie seksuale

20/08/2019

Është vërtetuar që marrëdhëniet seksuale kanë një ndikim pozitiv në disponimin e njerëzve, tonifikimin e muskujve dhe relaksimin e lëkurës dhe trurit. Mirëpo pyetja është ... Read More

5 Mënyra për të humbur peshë brenda 24 orëve

06/08/2019

Kohëve të fundit janë vërtetuar shumë mënyra me anë të së cilave ju mund të hiqni kilogramë të tepërt për vetëm pak kohë. Webmed ka ... Read More

Disa vitamina kanë efekt vetëm nëse merren me ushqime dhe jo me suplemente artificiale

01/08/2019

Është vërtetuar se konsumimi I sasisë së lartë të karrotave, brokolit dhe patateve ulë rrezikun e kancerit të lëkurës, shkruan Dailymail,transmeton Gazeta Express.Këto produkte dhe ... Read More

Prevenimi është më i mirë se shërimi – Melanoma

27/05/2019

Dielli dhe  rrezatimi ultraviolet Dr.Mybera Ferizi Është vërtetuar shkencërisht se rrezet e diellit kanë efektin vitalizues në trupin dhe shpirtin e njeriut  dhe se nuk ... Read More

Jessie J tregon tatuazhin e shkruar gabim

12/05/2019

8:13 | 12 Maj 2019 08:13 | 12 Maj 2019 Jessie J e ka treguar tatuazhin të cilin e ka shkruar gabimisht. Jessie J ka ... Read More

Adoleshentët që nuk flenë sa duhet do të kenë probleme me zemrën

06/05/2019

Shkencëtarët kanadezë theksojnë se zbulimi i tyre ka vërtetuar se adoleshentët që nuk plotësojnë nevojat e tyre me gjumë cilësor pas një periudhe të caktuar ... Read More

Arrestohet 31-vjeçari në aeroportin e Shkupit

16/04/2019

Më 15.04.2019 në ora 12:00 gjatë kontrollit të pasaportave në “Aeroportin Ndërkombëtar-Shkupi” është vërtetuar se personi D.N. (31) nga Sveti Nikolla është në listën e ... Read More

Guardiola: ‘Aguero është legjendë, nuk kam pasur probleme me të’

06/04/2019

Trajneri i Manchester City ka vërtetuar edhe një herë se ai kurrë nuk ka pasur ndonjë problem me sulmuesin e skuadrës, Sergio Aguero. Në ditët ... Read More