Tag: Vesa

“Pse shpërfytyroheni me zor?”, Vesa Luma i jep përgjigjen epike ndjekëses që e akuzoi për ndërhyrje kirurgjikale

21/10/2020

Këngëtarja Vesa Luma dhe Big Basta janë shpërngulur prej kohësh në Zelandën e Re. Dyshja është gjithmonë aktive në rrjete sociale ku ndajnë me ndjekësit ... Read More

“Jam me fat që të kam”, Big Basta i dedikon fjalët më të ëmbla partneres

17/10/2020

Big Basta dhe Vesa Luma janë padyshim një ndër çiftet më të dashur për publikun shqiptar. Dyshja është larguar prej kohësh nga Shqipëria dhe janë ... Read More

Vesa Luma ndan videon e ëmbël me të birin duke kënduar shqip: Na mungon shumë…

02/10/2020

Këngëtarja Vesa Luma, ndër personazhet më të dashur për publikun shqiptar është larguar prej kohësh nga muzika pasi u zhvendos së bashku me familjen e ... Read More

“I ka martesa këto peripeci”, Vesa Luma dhe Big Basta nuk flasin me njëri-tjetrin, ja ‘molla e sherrit’

26/07/2020

Këngëtarja Vesa Luma përpos dashurisë që merr çdo ditë nga partneri i saj, ka treguar se ndonjëherë ka dhe zënka mess çiftit. Këtë herë molla ... Read More

Video që nuk duhet humbur/ Lian ka trashëguar talentin e të atit, Big Basta: Krenaria ime

15/04/2020

Djali i këngëtares Vesa Luma dhe Big Bastës mesa duket ka trashëguar talentin  e prindërve të tij, të cilën dyshja e kanë treguar vazhdimisht në ... Read More

Vesa Smolica performon në Poloni për nder të atyre që shpëtuan hebrenjtë

30/10/2019

22:09 | 10/30/2019 Foto: Instagram Vesa Smolica do të performojë në Warsaw të Polonisë. Këngëtarja e njohur shqiptare, Vesa Smolica, do të performojë në Warsaw ... Read More

Vesa Luma befasohet nga shoqëria pesë ditë para ditëlindjes 

07/05/2019

22:55 | 7 Maj 2019 22:55 | 7 Maj 2019 Për Vesa Lumën festa e ditëlindjes ka nisur herër. Këngëtarja Vesa Luma më 12 maj ... Read More

Vesa Luma kalon një pasdite të këndshme me të birin

28/04/2019

Vesa Luma pasditen e sotme e ka kaluar duke u argëtuar me djalin. Këngëtarja Vesa Luma ka publikuar disa fotografi në Instagram ku shihet tek ... Read More

Jehona Sopi në asnjë mënyrë nuk po i bindet kërkesës së Vesa Lumës

24/04/2019

Vesa Luma tash e një kohë ka një kërkesë për miken e saj Jehona Sopin. Jehona Sopi dhe Vesa Luma kanë 15 vite shoqëri, mirëpo ... Read More

Vesa Luma përmallohet për Big Bastën, shikojeni çfarë foto e ka publikuar 

15/04/2019

Vesa Luma duket se është përmalluar për bashkëshortin e saj. Këngëtarja Vesa Luma ka një kohë që po jeton larg nga burri i saj, Big ... Read More

“Qenke bërë e tëra plastikë”, Vesa Luma ia mbyll gojën ndjekësit

15/04/2019

Vesa Luma i është kundërpërgjigjur komentuesit i cili e akuzoi se është bërë plastikë. Vesa Luma është shumë aktive në rrjete sociale, në të cilat ... Read More

12 vjet nga publikimi i saj, Vesa Luma tregon këngën që ia kërkojnë në çdo koncert

14/04/2019

12 vjet nga publikimi i saj, Vesa Luma tregon këngën që ia kërkojnë në çdo koncert Vesa Luma është emër shumë i dashur për publikun. ... Read More