Tag: Veselit

Vetëvendosje: Veseli të jap dorëheqje për t’i hapur rrugë hetimeve

23/05/2019

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas deklaratave të Kadri Veselit i cili sot gjatë një konference për media tha se nëse vërtetohet se është i përfshirë ... Read More

Tahiri për protestën e Vetëvendosjes: Ata janë njerëzit e fundit në këtë vend që duhet të protestojnë për korrupsion dhe hajni (Video)

25/04/2019

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, beson se deklaratat e Thaçit dhe Veselit për lidhjet e Kurtit dhe Konjufcës me “Syrin e Popullit” qëndrojnë 100%. Ministri ... Read More

Përfundon takimi i koalicionit qeverisës me Thaçin, nuk deklarohen për media

31/01/2019

Ka përfunduar takimi në mes kryeministrit Ramush Haradinaj, Kadri Veselit, Fatmir Limajt, Behgjet Pacollit, dhe Shpend Ahmetit me presidentin Hashim Thaçi. Në takim ishte edhe ... Read More

Çarjet e para brenda koalicionit qeverisës, a po shkon vendi drejt zgjedhjeve të reja? (Video)

29/01/2019

Njohësit e çështjeve politike thonë se mospërputhja mes letrës së Kadri Veselit e Ramush Haradinajt, mund të llogaritet edhe si çarja kryesore brenda koalicionit qeverisës. ... Read More

Quni i reagon Veselit, për tradhtinë

19/01/2019

Deputeti i LDK-së, Anton Quni, i ka reaguar kryetarit të PDK-së, Kadri Veselit, i cili deklaroi se qeverinë Mustafa e rrëzuan deputetët e saj, si ... Read More