Tag: veshjet

Gafa e radhës e Meghan Marklet, fustani transparent i zbulon të brendshmet

31/10/2018

Një ditë tjetër, një tjetër veshjet katastrofale e një anëtare të oborrit mbretëror të Britanisë së Madhe. Gjatë turneut të tyre të fundit mbretëror, Meghan ... Read More

Katërmbëdhjetë të famshmit që i thyen të gjitha rregullat e modës me paraqitjet e tyre

25/08/2018

Njerëzit e famshëm pëlqejnë të trondisin dhe habisin publikun me veshjet e tyre të ndritshme dhe të pazakonta. Ndonjëherë ngjarjet popullore kthehen në një konkurs ... Read More

BBC: Vajzat e maleve nga Shqipëria që prodhojnë rroba të brendshme për Evropën

12/08/2018

Pak njerëz i kushtojnë vëmendje asaj se nga vijnë veshjet e tyre, dhe kështu ishte edhe për Elizabeth Gowing, deri në një vizitë që pati ... Read More

Dua Lipa si hirushe pozon pran muzeut të Louvret

05/07/2018

Dua Lipa ka nisur të bëhet edhe ikonë e modës me veshjet që po shfaqet në rrugë dhe ngjarje të ndryshme. Bukuroshja jonë po vazhdon ... Read More

Shitësve të rinj të drogës po ua konfiskojnë rrobat, për t’i ‘turpëruar’ me veshje të lira (Foto)

01/06/2018

Veshjet e shtrenjta, veçanërisht atletet e firmave të mëdha sportive, janë ndër gjërat kryesore që i ëndërrojnë të rinjtë. Në pamundësi t’i blejnë, disa i hyjnë ... Read More

Kur fustani të “zhvesh” në tapetin e kuq, moment i sikletshëm për modelen Yulia Rybakova

21/05/2018

Jo çdo herë veshjet janë të sigurta në tapetin e kuq të ndonjë eventi. Mund të ndodhë që gjatë parakalimit veshja të të tradhtojë, dhe ... Read More