Tag: vështira

4 arsyet pse duhet të hani hurma tani që është sezoni

09/10/2019

E kemi ngrënë me kujdes nga frika se mos linte njolla, që për mamatë ishin të vështira për t’u hequr, por pa ditur se ç’vlera ... Read More

Lajm i keq për Shaqirin para ndeshjes me Napolin

17/09/2019

Xherdan Shaqiri është duke kaluar ditë të vështira te skuadra e Liverpoolit. Mesfushori kosovar ka hapësirë shumë të kufizuar për lojë në formacionin e menaxherit ... Read More

Disa mënyra të thjeshta si të rikthehemi në punë pas pushimit

06/08/2019

Një nga gjërat më të vështira të verës është rikthimi në punë pas një pushimi. Rregulli i parë para së gjithave është të fillosh punën ... Read More

Këto ushqime ju ndihmojnë të hiqni dorë nga cigarja

31/07/2019

Heqja dorë nga shprehia e konsumimit të duhanit është një nga gjërat më të vështira. Mirëpo është shumë e rëndësishme të gjenden mënyrat e duhura ... Read More

Vetitë ushqyese të limonit

04/06/2019

Limonët madje mbronin minatorët kundër skorbutit gjatë kohërave të vështira në Kaliforni përgjatë 1849. Sidoqoftë, ditëve të sotme limoni duhet të jetë patjetër pjesë e ... Read More

Sylejmani: Dhoma e Posaçme e Gjykatës Supreme në gjendje të vështirë

04/05/2019

Dhoma e Posaçme është në gjendje dhe rrethana shumë të vështira. 21 mijë lëndë që kërkojnë trajtim janë grumbulluar aty. Ndërsa, mungojnë gjyqtarët dhe stafi ... Read More

Çfarë është ‘infarkti’ i femrave

24/04/2019

Simptomat shpesh janë të vështira për t’u identifikuar, paralajmërojnë ekspertë. Femrat e reja janë gjithnjë e më shumë të ekspozuara ndaj stresit dhe më pas ... Read More

Vdekja e të riut në Mitrovicë, kryetari i BSPK-së bën thirrje që punëtorët të mos hyjnë në vende të rrezikshme

23/04/2019

Punëtorët në Kosovë përballen me kushte shumë të vështira në punë. Përveç pagës së ulët, orarit të stërzgjatur, ata rrezikojnë edhe jetën e tyre, duke ... Read More

Zbulohet arsyeja pse Klopp nuk po e inkuadron Shaqirin

10/04/2019

18:07 | 04/10/2019 Xherdan Shaqiri po kalon momentet më të vështira te Liverpool që pas transferimit nga Stoke City. Skuadra e Liverpoolit në verën e ... Read More

Fund dramatik në ndeshjen, Feronikeli – Ballkani

04/04/2019

Feronikeli ka fituar tri pikë të vështira në javën e 25-të në Superligën e Kosovës. Feronikeli ka fituar 1 me 0 në minutat e fundit ... Read More

Dr. Shpresa Xhakli: Misioni im, fëmijët me autizëm

26/03/2019

Me një përvojë personale shumëvjeçare, dr. Shpresa Xhakli, ka kapërcyer sfida të vështira në jetë, sidomos në rrugëtimin e saj, si pjesë e luftës ndaj ... Read More

Ndarja nga personi që e dashuroni është sikurse të hiqni dorë nga kokaina – top këshillat si ta tejkaloni këtë dhimbje

13/03/2019

Nuk ka ndonjë mënyrë për ta zbutur këtë fakt: ndarjet vërtet se janë të vështira për gjithsecilin! Sidoqoftë, periudha se sa ju zgjatë dhimbja kryesisht ... Read More