Tag: vështirë

Ndodh mrekullia për foshnjën me dy gojë

29/05/2020

Një vajzë gjashtë muajshe i është nënshtruar një operacioni të vështirë për heqjen e gojës së saj të dytë, e cila ishte e plotë me ... Read More

12 filmat më të mirë në Netflix që bazohen në ngjarje të vërtetë

28/05/2020

Megjithëse është e vështirë të gjesh të vërtetën absolute në kinema, madje edhe në dokumentarë, filmat që janë rrënjosur në një lloj realizmi apo realiteti ... Read More

Bekim Zogaj: Pika ime e dobët, rinia shqiptare

23/05/2020

Përshkrimi i karrierës së tij nuk është i vështirë, pasi ka shumë hite, një vokal të mrekullueshëm dhe në plan të realizojë edhe shumë këngë ... Read More

Humbi të atin, rrëfimi prekës i moderatores Sako: Nuk e kam parë kurrë veten më keq

11/04/2020

Moderatorja Hygerta Sako e ftuar në emisionin ‘Ftesë në 5’ rrëfeu periudhën e vështirë që kaloi pasi humbi të atin, i cili u nda nga ... Read More

Sekretet që e bëjnë çdo grua të pa rezistueshme

14/01/2020

Sidoqoftë, pasi që asnjë kala nuk është e pathyeshme, nuk është aq e vështirë të fitosh zemrën e njeriut që dëshiron. Këtu janë tre sekretet ... Read More

Nëse i dashuri juaj i ka këto karakteristika, patjetër se duhet të martoheni me të

12/01/2020

Veçse është fakt i ditur se ditëve të sotme është bërë e vështirë të gjendet një djalë i mirë, e posaçërisht në epokën digjitale. Kjo ... Read More

Fletë lakre dhe mjaltë: Ilaçi që e shëron kollën e pandalshme dhe bronkitin!

01/01/2020

Na ndodh shumë shpesh që vështirë të lirohemi nga kolla e pandalshme. Ndonjëherë as ilaçet nuk ndihmojnëNjëra ndër mënyrat më të njohura dhe vërtet më ... Read More

E konfirmojnë shkencëtarët amerikanë: Agjërimi është dieta më e mirë për një jetë të gjatë

31/12/2019

Një jetë e gjatë dhe e shëndetshme vështirë se mund të arrihet pa një dietë të shëndetshme e të balancuar mirë.Sidoqoftë, hulumtimet e reja kanë ... Read More

Fletë lakre dhe mjaltë: Ilaçi që shëron këto sëmundje

25/12/2019

Na ndodh shumë shpesh që vështirë të lirohemi nga kolla e pandalshme. Ndonjëherë as ilaçet nuk ndihmojnëNjëra ndër mënyrat më të njohura dhe vërtet më ... Read More

5 ushqimet që ju bëjnë të jetoni shëndetshëm dhe më gjatë

24/12/2019

Në këto ditë feste kur për të gjithë njerëzit nëpër botë është kaq e vështirë për të mbrojtur veten nga ushqimet e pasura me kalori, është e ... Read More

Dhjetë fotografitë ikonike të ngjarjeve më kryesore të dekadës

24/12/2019

Shumë histori ndërthuren gjatë një dekadë prandaj është e vështirë të përzgjedhësh fotot më kryesore sepse çdo imazh është ikonik. Më poshtë kemi rënditur 10 ... Read More

10 gjërat që duhet ditur para se të rezervoni një hotel

23/12/2019

Është e vështirë të zgjedhësh një hotel përveç nëse dikush ju ka rekomanduar. Sidoqoftë, ka disa gjëra që nuk duhet t’i harroni kur kërkoni strehim ... Read More