Tag: vetë

Na e thuaj grupin e gjakut, të të themi kush e çka je

21/08/2019

A e dinit se edhe grupi i gjakut mund të tregojë për ju, gjëra që as vetë nuk i njihnit te vetja? Zbuloni tiparet tuaja ... Read More

Ilaçi magjik, do të falënderoheni pasi e provoni

25/06/2019

Këmbët e ënjtura janë një problem në vete, dhe tregon për një çështje më të thellë shëndetësore. Kjo zakonisht ndodhë kur ka një ngritje të ... Read More

Dy mënyra natyrale për pastrimin e mëlçisë

11/06/2019

Nëse keni probleme me mëlçinë, atëherë edhe vetë e dini se mëlçia është përgjegjëse për shumë funksione të rëndësishme në trupin tonë. Para se të ... Read More

Eliminoni sa më shumë pesticide nga pemët dhe perimet me këto truqe të thjeshta!

28/05/2019

Nëse nuk jeni fatlumë i cili ka kopsht dhe vetë kultivon ushqimin, çfarë duhet të bëni? Në hulumtime të ndryshme me eliminimin e mbetjeve të ... Read More

Prishtina – Llapi, formacionet zyrtare

11/05/2019

14:57 | 11 Maj 2019 14:57 | 11 Maj 2019 Prishtina dhe Llapi takohen mes vete në derbin e javës së 31-të të Superligës së ... Read More

Vetë-aksidentohet një veturë në magjistralen Prishtinë-Gjilan, lëndohen katër persona

09/05/2019

Një vetë aksident ka ndodhur në magjistralen Prishtinë-Gjilan, saktësisht në fshatin Llabjan ku janë lënduar katër persona. Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Gjilanit, Ismet ... Read More

Çfarë përjeton trupi gjatë agjërimit, tregon nutricionisti Agron Rexhepi (Video)

06/05/2019

Agjërimi i muajit të Ramazanit, respektivisht abstenimi nga ushqimet dhe pijet, sjellë me vete një mori efektesh pozitive shëndetësore. Nutricionisti, doktor Agron Rexhepi ka sqaruar ... Read More

Kaos në sudion e një televizoni serb, shkaku i Kosovës deshën të përleshen fizikisht (Video)

23/04/2019

Në studion e një televizioni në Serbi, dy panelist janë përleshur mes vete kur kanë filluar të flasin për kohën e luftës në Kosovë të ... Read More

Shtëpitë më të këqija që keni parë ndonjëherë në jetë [Foto]

12/04/2019

Falë Hannes Coudenys dhe sigurisht, vetë arkitektëve, Belgjika është bërë famëkeqe për ndërtesat e saj të çuditshme. Në vitin 2012, Coudenys vendosi të fillojë të ... Read More

Zogiani: Po raportohet për familjarët e Limajt në ekipin negociator, injorohen familjarët e Ahmetit

02/04/2019

Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Avni Zogiani, ka thënë se mediat po shkruajnë vetë, për familjarët e Limajt në Ekipin negociatorë, duke injoruar familjarët e Shpend ... Read More

Rita po vjen në Kosovë gjatë prillit

29/03/2019

Rita po vjen!Rita Ora gjatë prillit do të rikthehet në Kosovë. Këtë e ka bërë të ditur vetë artistja në bisedën e saj për HollywoodReporter, ... Read More

Trajneri zviceran e zbulon arsyen pse e zëvendësoi Xhakën

27/03/2019

Trajneri i ekipit kombëtar të Zvicrës, Vladimir Petkovic, ka bërë të ditur se vetë Granit Xhaka kishte kërkuar të zëvendësohej në ndeshjen kundër Danimarkës, që ... Read More