Tag: vetëbesim

Ata që flejnë herët kanë jetë më të mirë seksuale

14/03/2019

Nëse jeni energjik, keni vetëbesim, ju pëlqen gatimi dhe besoni në dashuri në shikim të parë, atëherë me shumë gjasa jeni person që zgjoheni herët ... Read More

Mësoni të keni vetëbesim, këto pesë ‘truke’ psikologjike do t’ju ndihmojnë

23/02/2019

Nëse keni vetëbesim, ju mund t’ia dilni në çdo lloj situate. Gjithçka çfarë duhet të bëni është ta duani veten tuaj. Asnjëherë mos mendoni që ... Read More

Kreatorja Diellza Kastrati vjen me koleksionin e ri “By The Way”

11/12/2018

Një rrugëtim i ri ka filluar. Një rrugëtim drejt së bukurës së përjetshme që u jep vetëbesim, komoditet dhe mbi të gjitha bukuri të përhershme. ... Read More

Biondinat apo zeshkanet, cilat janë më të suksesshme në punë?

02/09/2018

Biondinat kanë më shumë vetëbesim dhe afinitet ndaj seksit, ndërsa zeshkanet janë më të suksesshme në punë dhe shpesh krijojnë lidhje të gjata – konstatojnë ... Read More

Beqaj për dialogun me Serbinë: Çka duhet të presim në finale, nëse “kualifikimet” kanë qenë me hile (Video)

30/06/2018

Profesori universitar dhe njohësi i zhvillimeve politike, Behlul Beqaj, ka thënë se Presidenti nuk ka vetëbesim në çështjen e bisedimeve me Serbinë. Ai në emisionin ... Read More

​Zeshkanet më të suksesshme në punë?

11/06/2018

Biondinat kanë më shumë vetëbesim dhe afinitet ndaj seksit, ndërsa zeshkanet kanë më shumë gjasa për të arritur marrëdhënie afatgjatë. Kështu thuhet në një studim ... Read More