Tag: vetëm

Përmes vetëkontrollit të trupit mund të zbulohen shumë probleme

22/02/2019

Pamja e trupit mund të na thotë shumëçka në vetëm disa minuta, prandaj ndani aq kohë për shëndetit tuaj dhe kontrollohuni mirë në pasqyrë. Thonjtë ... Read More

Machine Gun Kelly godet Eminemin pasi nuk performoi “dissin e dobët” ndaj tij

22/02/2019

Vetëm pak ditë pasi Eminemi i bëri diss në skenë, por pa performuar këngën “Killshot”, Machine Gun Kelly është përgjigjur. Me anë të Tëitterit, MGK ... Read More

DxOMark: Galaxy S10 + ka kamerën frontale më të mirë ndonjëherë

22/02/2019

Telefoni u prezantua vetëm dy ditë më parë, por Samsung Galaxy S10 Plus tashmë është duke fituar pikë të larta për fuqinë e fotografimit nga ... Read More

Kinematë e veçanta që ende janë në shfrytëzim, si dhe të tjera që janë braktisur në kohë (Foto)

21/02/2019

Mjafton që vetëm t’i shikoni këto fotografi dhe do donit të kishit në duar një qese me kokoshka, për të përjetuar ndjenjën e të qenit ... Read More

Adoleshentët qëndrojnë në një vinç në 250 metra lartësi, pa asnjë pajisje të sigurisë – vetëm për të prodhuar disa pamje (Foto/Video)

20/02/2019

Dy djem adoleshentë kanë rrezikuar jetën e tyre, vetëm e vetëm për të prodhuar disa pamje që shkaktojnë “drithërimë”. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, ... Read More

12 vjeçari nga Mitrovica, gjeniu i pajisjeve elektronike (Video)

20/02/2019

Është vetëm 12 vjeçar, por ka një talent të madh. Arbër Sahiti nga Mitrovica, ka aftësi të veçantë në përdorimin e teknologjisë. Me pajisje shtëpiake, ... Read More

Përfitimet nga puna katër ditore në javë

19/02/2019

Analiza e njërës prej sprovave më të mëdha të javës së punës, asaj katërditore, jo vetëm nuk tregoi rënie të produktivitetit, por përkundrazi dëshmoi një ... Read More

Vlerësimi i integritetit të gjyqtarëve, masë parandaluese në luftën kundër korrupsionit

19/02/2019

Kryetari i Gjykatës Supreme, Enver Peci, ka deklaruar se sistemi gjyqësor nuk merret vetëm me numrin e lëndëve të kryera, por edhe me cilësinë e ... Read More

Ivanovi fali politikanët, kritikoi dygjuhësinë dhe ndërkombëtarët

18/02/2019

18 Shkurt 2019 / 15:54 Në prag të zgjedhjeve presideniale, deri më tani vetëm një kandidat është i njohur për opinionin, Gordana Siljanovska kandidate e ... Read More

Gjermani i famshëm i tatuazheve, edhe një simbol kushtuar shqiptarëve (Foto)

17/02/2019

Nuk është adhurues vetëm i tatuazheve, por edhe i kombit shqiptar. Bëhet fjalë për shtetasin gjerman Guido Pohlmächer, i cili “ra në dashuri” me shqiptarët, pas ... Read More

Në prag të lansimit të Galaxy S10, Samsung lansoi tabletin e ri – Galaxy Tab S5

16/02/2019

Jemi vetëm disa ditë larg nga ngjarja Unpacked, ku pritet që më në fund të shohim Samsung Galaxy S10 në shfaqjen e parë zyrtare, por ... Read More

Protesta e opozitës, mijëra njerëz nisen drejt Tiranës

16/02/2019

Militantë të partive opozitare dhe jo vetëm, nga të gjithë qytetet e Shqipërisë, janë nisur në orët e mëngjesit të sotëm drejt kryeqytetit, për t’iu ... Read More