Tag: veten

A e dini arsyen pse na hapet goja?

20/04/2019

Të gjithë e pyesim veten pse na ndodh shpesh të na hapet goja. A është ky një mekanizëm i pavullnetshëm? Kur ne e hapim gojën? ... Read More

A e dini përse unaza e martesës vendoset në dorën e majtë?

15/04/2019

Por a e keni pyetur ndonjëherë veten përse? Apo nga ka ardhur kjo traditë? Në fakt gjithçka nisi përpara se mjekësia shkencore të zbulonte sesi ... Read More

Dua Lipa shkëlqen në kopertinën e “Elle”

09/04/2019

Dua Lipa përpiqet të mos lexojë për veten në internet. Këngëtarja britanike është në kopertinën e majit të revistës ELLE, gjersa flet për yjet dhe ... Read More

Befasi e madhe: Coutinho te Juventus?

02/04/2019

Philippe Coutinho nuk ka vend te Bracelona. Philippe Coutinho ka dështuar ta tregojë veten te Barcelona, andaj do të largohet me të përfunduar ky sezon. ... Read More

Këto ushqime duhet t’i shmangni, ua fryjnë barkun

31/03/2019

Ndonjëherë nuk ndihemi mirë me veten dhe arsyeja më e shpeshtë për sa i përket shëndetit është ajo e fryrjes së barkut.Por jo gjithmonë ka ... Read More

Mbrojtësi i Man Unitedit: Ishim të tmerrshëm, patëm fat që fituam

30/03/2019

Mbrojtësi anësor i Manchester Unitedit, Luke Shaw, ishte i zhgënjyer me veten dhe skuadrën e tij, përkundër që siguruan fitore.Manchester Unitedi arriti ta fitojë me ... Read More

Ndryshimet që ndodhin në trup me kalimin e moshës

27/03/2019

Teksa koha kalon dhe ne e gjejmë veten nëpër etapa të ndryshme të jetës, trupi i bashkohet udhëtimit tonë drejt rritjes e plakjes duke sjellë ... Read More

Shtatë ndryshime në trup që ta tregojnë moshën më shpejt se karta e identifikimit

26/03/2019

Teksa koha kalon dhe ne e gjejmë veten nëpër etapa të ndryshme të jetës, trupi i bashkohet udhëtimit tonë drejt rritjes e plakjes duke sjellë ... Read More

Shqipëri – Turqi, nuk mungojnë tifozët nga Kosova

22/03/2019

Fakti që Kosova ka një përfaqësuese të vetën tashmë, nuk e ka zbehur aspak interesin e shqiptarëve të Kosovës, për të ndjekur Kombëtaren Kuqezi, jo ... Read More

Motra e Icardit në versionin italian të spektaklit të të famshmëve ‘Big Brother’

20/03/2019

Ivana Icardi, motra e futbollistit argjentinas Mauro Icardi, do ta provojë veten në versionin italian të ‘Big Brother’ për të famshmit (‘Grande Fratello VIP’). Ajo ... Read More

Efektet fizike e psikologjike që i përjetoni kur dikush jua thyen zemrën

14/03/2019

Nëse asnjëherë nuk jua ka thyer ndokush zemrën, atëherë mund ta konsideroni veten si një prej njerëzve më me fat në planet. Ndarjet e këqija ... Read More

Harrojeni një moment CR7 – Bernardeschi ishte i pandalshëm, një prej më meritorëve të kualifikimit

13/03/2019

Ai pati nevojë për një ndeshje të madhe që ta tregojë veten – dhe për këtë zgjodhi ndeshjen më të madhe të sezonit për ekipin ... Read More