Tag: veten

Ushqimet që mbrojnë lëkurën nga dielli

23/06/2019

Shumica e njerëzve kujdesen të ruajnë veten nga rrezet e diellit duke përdorur një krem me një faktor mbrojtës, kapele dhe syze dielli.Megjithatë, ka edhe ... Read More

Coutinho nuk transferohet te Man Utd, kjo është arsyeja

17/06/2019

20:08 | 17 Qershor 2019 20:08 | 17 Qershor 2019 Philippe Coutinho nuk e ka gjetur veten te Barcelona që nga koha kur u transferua ... Read More

Pse hani edhe pse nuk jeni të uritur? Mësoni arsyet

12/06/2019

Sigurisht keni vërejtur veten se shumë herë keni konsumuar ushqim edhe pse nuk keni qenë të uritur. Disa nga arsyet që jeni duke përjetuar këtë ... Read More

Tromboza, 6 simptoma që nuk duhet nënvlerësuar

22/05/2019

Kur e lëndojmë veten, ato parandalojnë gjakderdhjen, grumbullohen së bashku dhe bllokojnë gjakun e tepërt nga plagët dhe gërvishtjet.Por ndonjëherë, mpiksja e gjakut mund të ... Read More

Mënyrat më të thjeshta që dhëmbët të shpëtojnë nga shenjat e buzëkuqit

15/05/2019

A të ka ndodhur ndonjëherë që pasi ke vënë buzëkuq ta pyesësh veten para pasqyrës: “Jam apo nuk jam Kylie Jenner?” Por pastaj, sapo hap ... Read More

Ramazani, shtatzënia dhe gjidhënia

12/05/2019

Kur jeni shtatzënë është shumë me rëndësi që të kujdeseni për veten tuaj. Por, nëse keni bërë plan që të agjëroni muajin e shenjtë të ... Read More

Shikoni se si Soolking këndon në gjuhën shqipe

11/05/2019

17:26 | 11 Maj 2019 17:26 | 11 Maj 2019 Soolking provon veten me këndim edhe në gjuhën shqipe. Nuk ka shumë kohë që nga ... Read More

Flasin familjarët e 16-vjeçares që i dha fund jetës pasi kërcënohej me sms nga një 17 vjeçar

07/05/2019

Kërcënohej nga një 17-vjeçar për publikimin e një video, helmoi veten me fostoksinë 16-vjeçarja. Flasin të afërm e bashkëfshatarë, gjatë funeralit të të miturës. Është ... Read More

Tayna bëhet me veturë super luksoze

06/05/2019

17:52 | 6 Maj 2019 17:52 | 6 Maj 2019 Rep artistja Tayna me sa duket po e shpërblen veten për suksesin e saj. Kujtojmë ... Read More

Ava Max publikon video provokuese vetëm në sytjena

03/05/2019

Ava Max filmon veten në mometet më të lodhshmë të ditës. Nuk jemi mësuar ta shohim Ava Max me video kaq provokuese, shkruan lajmi.net. Në ... Read More

Garcia iu përgjigjet spekulimeve që e lidhnin me Milanin

26/04/2019

Trajneri i Marseille, Rudi Garcia, ka distancuar veten nga spekulimet që e lidhnin me Milanin. Francezi që në të kaluarën ka drejtuar Romën, është përmendur ... Read More

Mahrez kërkohet nga tre gjigantët e Serie A

23/04/2019

Riyad Mahrez ka dështuar ta gjejë veten te Manchester City. Riyad Mahrez u transferua për një shumë rreth 80 milionë euro te Manchester City nga ... Read More