Tag: vetes

Nëse bezdiseni kur tjerët e përtypin ushqimin, atëherë mund të jeni gjeni

01/11/2019

Të bëhemi të sinqertë, askujt nuk i pëlqen ta dëgjojë personin afër vetes duke përtypur.Por, ka disa njerëz që tejet mase bezdisen nga ky fenomen, ... Read More

Pesë karakteristikat e njerëzve “bajat”

16/10/2019

Pyetja më e rëndësishme që duhet t’ia bëni vetes është se a mendoni që jeni të mërzitshëm apo bajat? Nëse po, atëherë kjo nënkupton se ... Read More

Nëse flini nëntë orë ose më shumë, ju jeni më të rrezikuar nga kjo sëmundje

14/10/2019

Të gjithë jemi të vetëdijshëm për dëmin që ia shkaktojmë vetes duke mos bërë mjaftueshëm gjumë.Por, sipas hulumtimeve të reja, edhe gjumi i tepërt mund ... Read More

Ky është çmimi marramendës i makinës së re të Taynës

06/05/2019

21:10 | 6 Maj 2019 21:10 | 6 Maj 2019 Reperja më ’In’ tash e 11 muaj, Tayna sot i ka bërë vetes një dhuratë ... Read More

Labinot Tahiri e ka zgjedhur këtë vend për të pushuar me bashkëshorten

24/04/2019

Labinot Tahiri i ka dhënë vetes disa ditë pushim. Këngëtari njëherësh deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri, përkundër punës dhe angazhimeve i ka dhënë ... Read More

Ky i ri fitoi 60,000 euro duke parë vetëm video në këtë rrjet social

23/04/2019

Një 16-vjeçar nga Walthamstow, Londra Lindore po bëhet gati që t’i blejë vetes së tij një Mercedes Benz A-class që kushton rreth £30,000. Edward Ricketts ... Read More

Fansi i propozon martesë Taynës

21/04/2019

Reperes Tayna dikush nga fansat i ka propozuar martesë. Rep-artistja Tayna ka mbledhur rreth vetes një numër të madh të ndjekësve të cilët e përcjellin ... Read More

Shtëpia 100-vjeçare në Berat kthehet në bujtinë

21/04/2019

  Qyteti i vjetër i Beratit me bukurinë e tij po rikthen pranë vetes ish-banorët e tij. Familja Mehmetaj është rikthyer pas shume vitesh në ... Read More

Ish-bashkëlojtari i Messit tregon se si ishte argjentinasi kur ishte i vogël

30/03/2019

 Lionel Messi ishte po aq mbresëlënës sa tani edhe kur ishte i vogël dhe i linte pas vetes lojtarët të tij edhe pse rrobat i ... Read More

Arsyet pse Mbappe s’do të largohet nga PSG-ja

27/03/2019

Projekti i Paris Saint-Germainit i ka dy shtylla kryesore pas vetes: një është Neymari dhe tjetri është Kylian Mbappe.Ylli francez, Kylian Mbappe, u transferua në ... Read More

Ylli i Moto GP Andrea Iannone ka kërkuar takim me gazetaren Diletta Leotta

24/03/2019

Piloti i njohur italian i Moto GP, Andrea Iannone, i ka vënë vetes një synim të ri në jetën e tij personale. Pak ditë pas ... Read More

Çfarë humbje për Ermal Mamaqin! Kejvina Kthella do ju bëjë të dridheni, publikon foto tunduese

21/03/2019

U largu nga  emisioni ‘Xing’ për t’i dhënë vetes një mundësi më të mirë në Itali. Modelja la në mes angazhiomin me emisionin e Ermal ... Read More