Tag: Vetëvendosjes

Ahmeti: Kurti nuk e kundërshton Tribunalin, por e ka problem pse Veseli e ka hedhur këtë ide (Video)

24/05/2019

Drejtori i Programacionit në RTV Dukagjini, Arben Ahmeti ka kritikuar veprimin e deputetëve të LDK-së dhe Vetëvendosjes për largim nga salla kur po kërkohej vota ... Read More

Anëtari i Vetëvendosjes kundër Shtatores së Skënderbeut në Prizren – bastardon qytetin

22/05/2019

Anëtari i Vetëvendosjes, Arian Xhezairi ka dalë kundër vendosjes së shtatores së Skënderbeut në qytetin e Prizrenit. Përmes një shkrimi në Facebook, ai thotë se ... Read More

Vetëvendosje mohon akuzat e PDK-së për tregtim votash me Listën Serbe

19/05/2019

Kandidati i Vetëvendosjes për Mitrovicën e Veriut, Erden Atiq, i ka quajtur shpifje akuzat e kundër kandidates së tij nga PDK-ja, Gonxhe Çaushit, e cila ... Read More

Pacolli thotë se Thaçi po i mashtron shqiptarët e Luginës me idenë e tij për bashkimin me Kosovën

08/05/2019

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Vetëvendosjes, Fitore Pacolli ka kritikuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, sipas deputetes, Thaçi po bën lojëra me ... Read More

Albin Kurti tregon se pse nuk shkon te varri i Ibrahim Rugovës

25/04/2019

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, duke folur për raportet me LDK-në, ka treguar për marrëdhëniet dhe për qëndrimin e tij për presidentin Ibrahim Rugova. Kurti ... Read More

Konjufca: VV pamundësoi regjistrimin e kandidatëve të Listës Serbe për zgjedhjet në veri

24/04/2019

Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, ka thënë se përfaqësuesit e VV-së, në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, e kanë pamundësuar regjistrimin e kandidatëve ... Read More

Molliqaj: Glauku më mposhti njëherë në debat, por fitorja i takon atij që fiton në fund (Video)

13/04/2019

Deputeti i PSD-së, Dardan Molliqaj ka thënë se disa herë u ka tërhequr vërejtjen Vetëvendosjes, për të mos sulmuar PSD-në. Molliqaj, në “Debat Plus” me ... Read More

Konjufca: PANhajnia po vjedh me shleper

11/04/2019

Shefi i grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Gluk Konjufca, ka thënë se në Kosovë po vjedh i madh e i vogël. Konjufca, në fjalimin e tij ... Read More

Kurti në Kumanovë kërkon nga shqiptarët të votojnë për Blerim Rekën

07/04/2019

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, po merr pjesë në fushatën parazgjedhore të kandidatit të vetëm shqiptar për kryetar të Maqedonisë së Veriut, Blerim Reka. Në ... Read More

Albulena Haxhiu i kundërpërgjigjet Visar Ymerit për rrëzim e Qeverisë

04/04/2019

Deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, i është kundërpërgjigjur deputetit të PSD-së, Visar Ymerit, i cili gjatë një konference për media tha që VV ka vetëm ... Read More

Vetëvendosje nga nesër fillon tubimet kundër Qeverisë

04/04/2019

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka ftuar qytetarët që të i bashkohen VV-së, në tubimet që do t’i bëjë në çdo komunë të Kosovës kundër ... Read More

Selimi: Nuk mbështetemi te Lista Serbe për rrëzimin e Qeverisë, PSD-së nuk i besojmë

24/03/2019

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Vetëvendosjes, Rexhep Selimi thotë se Kosova nuk duhet të shkojë në negociata, ngase kjo i konvenon Serbisë, ... Read More