Tag: vetme

S’ka pushim, Premierliga vjen sot me super ndeshje

01/01/2020

10:37 | 01/01/2020 Premierliga njihet si ndër kampionatet e vetme që klubet nuk kanë pushim dimëror, qoftë edhe për festa. Anipse sot kemi hyrë në ... Read More

Arsyeja e frikshme pse nuk duhet të flisni kurrë në telefon kur jeni në ashensor ose bodrume

16/12/2019

Duhet të dini që lidhja e dobët telefonike nuk është arsyeja e vetme pse nuk duhet të përdorni telefonin ndërkohë që ndodheni në ashensor apo ... Read More

Ushqimet që parandalojnë sklerozën dhe ndihmojnë kujtesën

23/07/2019

Shpresa e vetme për të shkatërruar virusin epsteinbarr është një sistem imunitar i fortë, të cilin këto ilaçe kanë për qëllim që ta dobësojnë. Prandaj ... Read More

Sa lule duhet të vizitojnë bletët për të prodhuar një kg mjaltë?

08/06/2019

Një bletë e vetme mund të prodhojë pak mjaltë, por është bashkimi që bën fuqinë në këtë rast.Gjatë dimrit një lule “vizitohet” nga 10 mijë ... Read More

Festimet e pazakonta të maturës në vendet e ish-bllokut sovjetik

25/05/2019

Por në një ditë të vetme të vitit, në fund të majit, ky shesh mbushet me rini dhe ndjenja lirie. Me qindra studentë mblidhen në ... Read More

Shqipëria thyen rekord në Europë, papunësia 32.8%

15/04/2019

Të papunë, të pa arsimuar ose të patrajnuar, alternativat e vetme për të rinjtë shqiptarë mbeten kafeneve, deri sa të gjejnë një mundësi për të ... Read More

“Falja”, vazhdon heshtja e Ivanovit dhe kabinetit të tij

12/04/2019

Alsat 2019-04-12T15:19:57+02:00 Heshtja është përgjigjja e vetme që vjen nga zyra presidenciale e Gjorge Ivanovit në pyetjen nëse do t’i falë të dënuarit për 27 ... Read More

Blero paralajmëron albumin e parë të Tarës?

12/04/2019

Hapat e të atit duket se po i ndjek edhe Tara. Vajza e vetme e këngëtarit, Blerim Muharremi me aktoren Teuta Krasniqi, me të cilën ... Read More

Kovac e dëshiron yllin e Chelsea, thotë se është pjesa e vetme që i mungon Bayern

06/04/2019

Kovac e dëshiron yllin e Chelsea, thotë se është pjesa e vetme që i mungon Bayern Trajneri i Bayern Munich, Niko Kovac, ka treguar pjesën ... Read More

Sytë kah Turqia, Distria kërkon të artën në ‘Grand Prix Antalya’

05/04/2019

Distria Krasniqi është garuesja e vetme nga Kosova që do të jetë pjesë e Grand Prixit të xhudos që sot (e premte) fillon në Antalia ... Read More

Nga ‘Gucci’ në ‘Versace’, kaq kushton veshja e vajzës së Mozzik

30/03/2019

Çdo ditë e shohim me veshje të ndryshme e mjaft të veçanta.Hana, është vajza e vetme e reperit, Mozzik dhe Loredana Zefit e cila ka ... Read More

Ndodh edhe kjo: Majlinda Kelmendi i humbi sponsorët pasi e fitoi medaljen e artë në Rio

29/03/2019

Kampionia e vetme Olimpike e Kosovës, Majlinda Kelmendi, nuk e ka fituar asnjë sponsor që nga vitit 2016, madje i ka humbur disa që i ... Read More