Tag: vetmja

Tërmkolli: Komandantët që janë në politikë, kanë provuar me djegë shtetin për pushtet (Video)

12/03/2019

Ish-deputetja e LDK-së, Melihate Tërmkolli, ka thënë se e vetmja LDK-ja nuk ka sakrifikuar shtetin për pushtet. Tërmkolli, në emisionin “Përballje” me gazetarin Muhamet Hajrullahu ... Read More

Jeto duke dashur të jesh ai që je!

11/01/2019

Liria është e vetmja gjë që nuk mund ta keni, nëse nuk jeni të gatshëm ta ndani me të tjerët. Ralph Epperson Abdirahim IdriziPoliklinika “Galaxy”[email protected] ... Read More

Kulla 200-vjeçare në Herticë, objekti më i vjetër në Llap (Video)

02/10/2018

“Historinë e kësaj kulle e di gjithë Podujeva. Është ndër më të njohurat, por edhe e vetmja në këtë rrethinë”. Kështu e nis rrëfimin për RTV ... Read More

Turisti zviceran i mrekulluar nga “Shpella e Gadimes”: Interesante dhe e mistershme (Video)

09/08/2018

Shpella e Gadimes është shpella më e njohur në Kosovë dhe aktualisht është e vetmja e përgatitur për vizitorë në Kosovë. Pasuri e shpellës, që ... Read More

Vetëm kujdestarja e vërejti fëmijën që po përpëlitej nën sipërfaqen e ujit të pishinës (Video)

02/08/2018

Kujdestarja e një pishine në Shtetet e Bashkuara, ishte  vetmja që e vërejti një fëmijë, që po mbytej dhe vërehej me vështirësi, sepse ishte i ... Read More

Ronaldo me reality show në Facebook

06/07/2018

Cristiano Ronaldo raportohet se do të transferohet për 100 milionë euro te Juventusi. Por, kjo nuk është e vetmja gjë në mendjen futbollistit gjatë kësaj ... Read More

Kendall Jenner është gati të bëjë lidhjen zyrtare me yllin e NBA-s, Simmons

06/07/2018

E vetmja femër e familjes Kardashian që nuk ka fëmijë, por as nuk e ka bërë zyrtare ndonjë lidhje, është gati të bëjë hapin e ... Read More

Xhamia në Kirgistan e ndërtuar pa asnjë gozhdë qëndron në këmbë prej një shekulli

10/06/2018

E vetmja xhami “pa gozhdë” e vendit, e ndërtuar në fillim të shekullit të 20-të në Karakol, qyteti më i madh në zonën Issyk Göl, ... Read More

Mariah flet për sëmundjen, ndërsa thotë se larja në qumësht është nga gjërat e vetme luksoze që bën

05/06/2018

Mariah Carey ka thënë se e vetmja gjë luksoze që bën në jetën e saj është larja në qumësht. Gjatë një interviste për The Guardian, ... Read More

Paraqitja e Neuerit ishte e vetmja gjë pozitive në humbjen ndaj Austrisë, thotë Kimmich

03/06/2018

Joshua Kimmich thotë se e vetmja gjë pozitive që Gjermania mund ta marrë nga miqësorja parasezonale ndaj Austrisë ishte rikthimi i Manuel Neuerit. Ylli i ... Read More

“Shkupi 2014”, s’ka vendim për dislokime të tjera

15/04/2018

15 April 2018 / 15:56 Largimi i përmendores së Andon Qose mbetet e vetmja nga projekti “Shkupi 2014” i cili u hoq me vendim të ... Read More

Genta Ismajli: E kam zvogëluar gjoksin, më kishte marrë malli ta shihja barkun tim

08/04/2018

Të gjithë mendonin se këngëtarja Çiljeta Xhilaga ishte vetmja që ka bërë ndërhyrje në gjoksin e saj, duke e zvogëluar atë. Por në fakt, duket ... Read More