Tag: veturave

Nuk do ta besoni sa ka kushtuar kjo targë veture në Dubai

31/05/2020

Shumë njerëz janë të fiksuar pas targave të veturave me kombinim të veçantë numrash dhe shkronjash. Por në Dubai si çdo gjë tjetër pasja e ... Read More

Fiat propozon bashkimin me Renaultin

27/05/2019

Prodhuesi italian i veturave, Fiat, ka propozuar bashkimin me gjigantin francez, Renault. Ky bashkëpunim do ta krijonte aleancën e tretë më të madhe në botë ... Read More

Mërgimtarit i thyhet vetura tek Ujëvara e Mirushës, i vidhen 5 mijë euro

21/04/2019

Vazhdojnë vjedhjet e veturave në Kosovë. Një bashkatdhetarit që jeton në perëndim, i është thyer vetura këtë të diel, duke i marrë një shumë të ... Read More

Vazhdon keqpërdorimi i veturave zyrtare

21/04/2019

Vazhdon keqpërdorimi i veturave zyrtare nga ana zyrtarë të institucioneve të ndryshme shtetërore dhe publike. Qytetarë të ndryshëm po raportojnë çdo ditë se si zyrtarët ... Read More

Aksident në Vushtrri, lëndohet një person

11/03/2019

Një aksident trafiku në mes dy veturave ka ndodhur në qytetin e Vushtrrisë. Përveç dëmeve materiale lëndime trupore ka pësuar njëri nga drejtuesit i cili ... Read More

Niki Lauda lirohet nga spitali

17/01/2019

Ai konsiderohet si një ndër garuesit më të mirë njeh historia e veturave të shpejta – Formula 1. Niki Lauda është liruar nga një spital ... Read More

Viti i Lewis Hamilton, Formula 1 kalon në dominimin e Mercedesit

02/01/2019

Kampionati Botëror i Formula 1 i vitit 2018 ishte i 69-të me radhë i garave të veturave të shpejta. Shoferët dhe skuadrat konkurruan në njëzet ... Read More