Tag: veturë

5 vjeçari merr dhuratë një Mercedes Benz nga Presidenti për një arsye që ju lë pa fjalë

15/11/2019

Një pesë vjeçar ka fituar një veturë të tipit Mercedes Benz. Arsyeja? Ka arritur të realizojë 4,105 pompa.5-veçari realizoi 4,105 pompa, duke vendosur rekord botëror! ... Read More

Aksident trafiku në Fushë Kosovë, lëndohet motoçiklisti

26/05/2019

Sot rreth orës 10:00 ka ndodhur një aksident trafiku ndërmjet një veture dhe motoçiklete në Fushë Kosovë, ku ka mbetur i lënduar drejtuesi i motoçikletës. ... Read More

Policia gjen armë gjatë kontrollit të një makine

24/05/2019

​Njësiti policor ka ndaluar një veturë BMW me targa vendore me ngasës mashkull në lagjen “Dardania” në kryeqytet. Gjatë kontrollit në çantën e dorës është ... Read More

Digjet vetura e zëvendësministrit Millosh Peroviq

17/05/2019

Një veturë është djegur rreth orës 02:00 pas mesnate, pronë e zëvendësministrit për Punë dhe Mirëqenie Sociale në Qeverinë e Kosovës, Millosh Peroviq, e cila ... Read More

Vetaksident në Brezovicë, dy persona të lënduar

12/05/2019

Dy persona janë lënduar si pasojë e rrokullisjes së një veture në Brezovicë. Vet-aksidenti a ndodhur rreth orës 16 e 40. Lajmin e ka konfirmuar ... Read More

Policia: Vdes 70-vjeçari që u godit sonte nga vetura në Pejë

11/05/2019

Policia e Kosovës ka njoftuar se ndërruar jetë këmbësori u goditur nga një veturë sonte rreth orës 20:45, në rrugën ‘Eliot Engell’ në Pejë. Në ... Read More

Vetura godet këmbësorin në Pejë (Foto)

11/05/2019

Një këmbësor është goditur nga një veturë sonte në Pejë. Ngjarja ka ndodhur pas orës 21:00 në pjesën e qytetit te Çarshia e Gjatë, kur ... Read More

Vetaksidentohet një veturë në Zahaq të Pejës (Video)

11/05/2019

Një veturë është vet-aksidentuar sot rreth orës 16:00 në fshatin Zahaq të Pejës. Si pasojë, vetura është rrokullisur. Nuk dihet nëse ka të lënduar. Vetura, ... Read More

A është kjo vetura e re super-luksoze e Albatrit Muçiqit?

09/05/2019

17:37 | 9 Maj 2019 17:37 | 9 Maj 2019 Albatrit Muçiqi ka publikuar një fotografi të re brenda një veture të tipit “Porsche”. Albatrit ... Read More

Godet këmbësorin me veturë në Lipjan, arrestohet një person

01/05/2019

Një person është arrestuar pasi me veturë nga pa kujdesia ka goditur një këmbësor. Ngjarja ka ndodhur të martën rreth orës 22:19, në Lipjan. Sipas ... Read More

Të gjithë futbollistët e tjerë të Real Madridit largohen me autobus, ky sulmues udhëton me veturë private

29/04/2019

Të gjithë futbollistët e tjerë të Real Madridit largohen me autobus, ky sulmues udhëton me veturë private Gareth Bale nuk u kthye me ekipin e ... Read More

Digjet një veturë afër fshatit Llugagji të Lipjanit

15/04/2019

Një veturë është djegur në magjistrale afër fshatit Llugagji në lokacionin për Lipjan. Zëdhënësi i Policisë, Daut Hoxha, ka thënë për Telegrafin se nuk ka ... Read More